Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-6°

Svátek má

Dokáží Votroci navázat na výhru z Ostravy? Hradec v azylu přivítá Jablonec

4. 3. 2023

page.Name
Necelých 90 kilometrů a sedm bodů v tabulce dělí oba tábory. Zatímco hradečtí Votroci do dnešního zápasu vstupují z pátého místa, situace Horejšova výběru je diametrálně odlišná. Jablonec se krčí na 12. místě s pouhými třemi body náskoku na barážové příčky. Oběma týmům se v posledním kole podařilo zvítězit, kdo se bude radovat v dnešním vzájemném zápase? Utkání mezi Hradcem Králové a Jabloncem začíná v Mladé Boleslavi dnes v 15 hodin.

Jak to vidí trenéři

Trenér Jablonce David Horejš si plně uvědomuje, že každý bod má pro jeho skvadru cenu zlata. „Zvládli jsme domácí zápas s Teplicemi, hrálo se na těžkém terénu a kluci ukázali chuť po vítězství a dokázali donutit soupeře k chybám a následně je potrestat. Na tohle budeme chtít navázat proti Hradci Králové. Náš soupeř je nahoře v tabulce, udělal teď body proti Ostravě a hraje v pohodě. Na nás ale bude předvést takový výkon, který nám přinese další body, protože jsou stále potřeba,“ uvedl jablonecký lodivod pro klubový web.

Asistent hradeckého trenéra Stanislav Hejkal tuší, že jeho svěřence nečeká lehké utkání, kádrem Jablonec do barážových vod nepatří. Pro klubový web trefně popsal silné stránky soupeře a vyzdvihl nebezpečné hráče. „Oni to předvedli už předtím v Ostravě, kde zvítězili 2:1. Utkání s Teplicemi se hrálo na téměř neregulérním hřišti, ale Jablonec v něm i tak předvedl, že má velkou kvalitu a zvládne vyhrát i zápas, kde je to hodně o soubojích. Chramosta se Sejkem se jeví jako největší útočná zbraň soupeře, ale nebude to jen o nich, mají tam další hráče jako Považanec, Ikaunieks či velmi rychlý Jovovič. Ze stran mohou útočit Polidar se Šulcem, to jsou všechno mladí pohybliví kluci, kteří zároveň umí perfektně s balónem. Mají velice dobrou přechodovou fázi a snaží se hrát vždy konstruktivně. To je taková tvář jejich mužstva, na kterou si musíme dát velký pozor,“ shrnul pro web fchk.cz Stanislav Hejkal.

Jablonec v číslech

Nejvíce zápasů v dosavadní sezoně připsalo duo Jovovič – Chramosta. Oba střelci zapsali shodně 20 startů. Druhý jmenovaný je taktéž nejproduktivnějším hráčem, nejlepším střelcem a nejlepším nahrávačem Horejšova výběru. Osm branek a pět asistencí je obdivuhodné číslo i v rámci celé F:L. Zdatně mu sekunduje Václav Sejk s bilancí šesti branek a jedné gólové nahrávky. Nejvíce přihrávek do gólové šance dokázal Vladimir Jovovič. S 26 nahrávkami mu patří čtvrté místo v rámci celé F:L.

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz / Petr Šatalík, Melánie Moníková, fkjablonec.cz
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz