Pátek

29. září 2023

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Další bývalý reprezentant v Hradci! Přichází Krejčí a Horák, končí Novotný

19. 6. 2023

page.Name
Velké změny hlásí na startu letní přípravy fotbalisté FC Hradec Králové. Nový trenér Jozef Weber přivítal v kádru hned dvě bývalé reprezentační opory. Kromě Václava Pilaře oblékne v nadcházející sezoně černobílý dres také záložník Ladislav Krejčí starší, který přichází po skončení smlouvy ve Spartě. Po čtyřech letech se pod lízátka vrací také hradecký odchovanec, obránce Daniel Horák. Další posilou se stane útočník Ondřej Šašinka. V Hradci naopak končí nejproduktivnější hráč loňské sezony Filip Kubala a záložník Filip Novotný.

O velkém návratu Václava Pilaře do Hradce Králové informovali Votroci už v pátek. Při pondělním startu letní přípravy vyšly najevo další výrazné změny v kádru. Už ráno hradečtí fotbalisté potvrdili, že klíčový útočník Filip Kubala míří na přestup do Baníku Ostrava, odkud naopak přichází do Hradce jiný útočník Ondřej Šašinka. Ten už dnes s Východočechy odstartoval letní přípravu.

Kromě Šašinky měl dnes trenér Jozef Weber k dispozici ještě další nováčky. Tím nejvýraznějším je bezesporu bývalý český reprezentant Ladislav Krejčí starší. Třicetiletý Krejčí se v srpnu 2020 vrátil do Sparty po čtyřletém působení v italské Boloni. Na Letné se ale příliš neprosadil, v uplynulém mistrovském ročníku byl mimo A-tým a neodehrál jediný soutěžní zápas. Do posledního ligového utkání zasáhl v květnu 2022. Sparťanský odchovanec v české nejvyšší soutěži absolvoval 167 duelů, vstřelil 29 branek a přidal 34 asistencí.

"Je to podepsané a hotové. Přispělo k tomu spoustu věcí. Jednání s klubem hned od začátku bylo super, dýchlo to na mě skvělou atmosférou," řekl Krejčí novinářům. "Chci zase začít hrát fotbal a ukázat lidem, že na to mám. A že mě poslední rok jenom nakopnul v tom smyslu, že jsem zase nenažraný po fotbale," přidal jednačtyřicetinásobný reprezentant.

Podle nového trenéra Votroků Jozefa Webera by měli bývalí reprezentanti Pilař s Krejčím dodat týmu potřebné zkušenosti. "Se sportovním úsekem jsme hledali zkušenější hráče. Čeká nás návrat na stadion, což nebude jednoduché. Přece jenom pro kluky bylo psychicky jednodušší hrát v azylu (v Mladé Boleslavi). Tady to asi bude větší tlak. Tihle zkušení hráči (Krejčí a Pilař) by nám v adaptaci na nový stadion měli pomoct," uvedl Weber.

"Jejich přínos na hřišti je jasný, i když víme, že Pilka i Láďa Krejčí si něco prodělali zdravotně. Není to tak, že by museli nastupovat ve všech utkáních na 90 minut, ale věřím, že nám pomůžou v co největším časovém úseku. Pomohou nám i v kabině se zkušenostmi. Oba jsou profesionálové, mluvil jsem s nimi v létě několikrát, těšili se sem," dodal dvaapadesátiletý kouč.

Kromě zkušených exreprezentantů Václava Pilaře a Ladislava Krejčího a ostravského útočníka Ondřeje Šašinky přichází do Hradce Králové také Daniel Horák. Hradecký odchovanec přestoupil z východních Čech na pražskou Letnou před čtyřmi lety. VA týmu Sparty se neprosadil, v nejvyšší soutěži se v rudém dresu připsal jediný start. Postupně hostoval v druholigové Jihlavě a slovenském Pohroní, loňskou sezónou nastupoval v FNL za B tým Sparty. V Hradci by mohl třiadvacetiletý Horák nahradit Matěje Ryneše, který zde z Letné hostoval minulou sezónu.

V černobílém dresu kromě končí kromě již zmíněného Filipa Kubaly také záložník Filip Novotný a útočník Pavel Dvořák. 

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz, sparta.cz, fcb.cz