Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-6°

Svátek má

Filip Kubala odejde z Hradce do Baníku, opačným směrem míří Ondřej Šašinka

19. 6. 2023

page.Name
Už bez nejproduktivnějšího hráče loňské sezony Filipa Kubaly zahájili dnes hradečtí fotbalisté letní přípravu na nadcházející ročník Fortuna ligy. Votroci na svém webu potvrdili, že s ostravským Baníkem dotahují přestup Kubaly, který už dostal od Hradce svolení připravovat se na novou sezonu ve Slezsku. Opačná je situace u Ondřeje Šašinky. Bývalý mládežnický reprezentant se na novou sezonu připravuje pod Bílou věží, kam zamíří na přestup z Baníku Ostrava.

Spekulace o změnách v kádru hradeckých fotbalistů se pomalu vyplňují. Tři dny poté, co Votroci oznámili příchod Václava Pilaře, se potvrdily i zvěsti o odchodu nejproduktivnějšího hráče loňské sezony Filipa Kubaly. Třiadvacetiletý útočník, který si v uplynulém ligovém ročníku připsal sedm branek a čtyři asistence, přestoupí z Hradce Králové do Baníku Ostrava. Pracovitý útočník v Hradci Králové strávil poslední dvě sezony. Nejprve zde hostoval ze Slovácka, od loňska už byl kmenovým hráčem Votroků poté, co za něj FC Hradec Králové zaplatil čtyři miliony korun. Od ostravského Baníku by teď za Kubalu měl Hradec dostat až 15 milionů. 

Náhradou za Filipa Kubalu by měl být pětadvacetiletý útočník Ondřej Šašinika. Bývalý mládežnický reprezentant v posledních dvou sezonách hostoval z Baníku ve Slovácku. Za dva roky tam ovšem vstřelil pouhé dvě branky. Ve Fortuna lize nastoupil Šašinka během sedmi sezon ke 129 zápasům, ve kterých zaznamenal celkem 12 gólů. Svou bilanci se nyní pokusí vylepšit v Hradci Králové. Také jeho přestup z Baníku do Hradce je těsně před dotažením a Ondřej Šašinka už dnes začal letní přípravu společně s hradeckým týmem. 

 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz