Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Po 12 letech znovu Votrokem. Do Hradce se vrací Václav Pilař!

16. 6. 2023

page.Name
Fotbalisty FC Hradec Králové posílí před novou sezonou bývalý reprezentační záložník Václav Pilař. Čtyřiatřicetiletý odchovanec Chlumce nad Cidlinou se pod lízátka vrací po 12 letech. Zkušený křídelník podepsal pod Bílou věží smlouvu na dva roky.

Největší přestupovou bombu za poslední roky odpálil FC Hradec Králové dnes v podvečer na svém webu. Černobílý dres po 12 letech znovu oblékne oblíbenec místních fanoušků Václav Pilař, který pod lízátky podepsal po konci ve Viktorii Plzeň smlouvu na dva roky. 

O návratu šikovného křídelníka do Hradce se spekulovalo už delší dobu. V loňském rozhovoru pro Salonky přiznal, že o návratu uvažoval už před sezonou 2022/23. "Nezapomínám, kde jsem s fotbalem začal. Hradec sleduju pořád, mám tam rodinu a všechny okolo. V Hradci stavíme barák a plánuji, že se sem jednou vrátím. Už jsem o tom přemýšlel teď v létě, ale zavolala Plzeň a to je pro mě klub, který má ty největší ambice a bude hrát evropské soutěže. Tuhle nabídku bylo těžké odmítnout. Věřím, že lidé v Hradci mě pochopí, ale jednou bych se rád vrátil a třeba rovnou na nový stadion," řekl Pilař přesně před rokem. 

Nyní svůj plán na návrat završil. V uplynulé sezoně odehrál za Viktorii 25 soutěžních utkání včetně zápasů v Lize mistrů. Další zápasy už na západě Čech nepřidá. "Vaškovi je potřeba poděkovat za vše, co pro Viktorku udělal. Když se před rokem vracel, měl velký sen zahrát si ještě jednou Ligu mistrů, a to se nám povedlo. Napsali jsme tak další nezapomenutelný příběh do klubové historie. Za celý klub mu přeju vše dobré do dalšího angažmá," řekl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek na klubovém webu.

Václav Pilař

Narozen: 13. října 1988, Chlumec nad Cidlinou
Mládežnické kluby: Převýšov, Nový Bydžov, Hradec Králové
Profesionální kluby:
2006–2012 Hradec Králové
2011–2012 Plzeň
2012–2015 Wolfsburg
2013–2014 Freiburg
2014–2018 Plzeň
2018 Liberec
2018–2020 Olomouc
2020–2022 Jablonec
2022-2023 Plzeň
2023 Hradec Králové
V české lize: 186 zápasů a vstřelil 23 gólů.
Reprezentace: 22 zápasů a vstřelil 5 branek. 

Václav Pilař je jedním z nejslavnějších odchovanců hradeckého fotbalu. Rodák z Chlumce nad Cidlinou to dotáhl až do německé Bundesligy, s plzeňskou Viktorkou dvakrát slavil český titul a opakovaně si zahrál i prestižní Ligu mistrů. Neztratil se ani v české reprezentaci, kde odehrál 22 utkání a se lvíčkem na prsou vstřelil například dvě branky na mistrovství Evropy 2012. 

I přes velké úspěchy se nad Pilařem vznáší také aura smolaře. Talentovaný záložník by to pravděpodobně v kariéře dotáhl ještě mnohem dál, kdyby ho nepřibrzdila dvě těžká zranění kolene. „Zažil jsem těžké časy a jsem na sebe pyšný, že jsem se dokázal vrátit. Každé tři měsíce jezdím do Německa za svým doktorem na výživy do kolena a musím říct, že teď jsem na tom líp, než třeba před třemi lety. Fotbal natolik miluju, že jsem schopen pro něj dělat všechno,“ řekl Václav Pilař letos v dubnu pořadu Klubovna s tím, že stále sleduje a podporuje hradecký fotbalový klub. Po 12 letech do něj nyní vrací. 

Celý rozhovor s Václavem Pilařem z letošního dubna o jeho bohaté kariéře si můžete pustit zde: 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz