Sobota

30. září 2023

Nyní

13°

Zítra

14°

Svátek má

Fantom Bajza vychytal Votrokům bod! Hradec Králové - Slavia Praha 1:1

30. 4. 2023

page.Name
Poslední kolo základní části nabídlo v Edenu zajímavý duel, ze kterého si Votroci odváží cenný bod za remízu 1:1. Začátek utkání patřil hostům. Hned v osmé minutě vypálil ze střední vzdálenosti Kučera, jehož prudkou střelu Kolář nedokázal vytěsnit. Vedení Sešívaných však netrvalo dlouho. V 19. minutě srovnal skóre vlastencem Gabriel. Do konce poločasu měl tutovku Provod, ale Bajza jeho prudkou střelu dokázal zneškodnit. Druhé dějství načal gólem Van Buren, rozhodčí Radina ho však pro ofsajdové postavení neuznal. Následně se prezentoval pěkným obstřelem prezentoval Zafeiris, Bajza byl pozorný a jeho střelu zneškodnil. Slavie stupňovala tlak, z čehož pramenila tutovka Van Burena po centru Jurečky, Bajza se znovu zaskvěl. Poté se dostali ke slovu i Votroci. Gabriel utekl obraně Sešívaných, ale jeho tvrdou ránu dokázal Kolář vyrazit. Desetiminutové nastavení nabídlo ještě jednu obrovskou šanci. Van Burena po sklepnutí Ogbua však skvěle vychytal Bajza a zajistil svému týmu cenný bod za remízu 1:1.

Kučerovo Torpédo a Gabrielův nešťastný vlastenec

Úvod zápasu byl plný nepřesností na obou stranách. Tuto pasáž přerušil až gól Votroků na 1:0. Po rychlém kontru napřáhl ze střední vzdálenosti Kučera a jeho nepříliš umístěnou střelu nedokázal Kolář vytěsnit mimo tři tyče.

Sešívání se hnali za vyrovnáním, ale dlouho působili značně bezradně, co se týče ofenzivní výstavby. Srovnání skóre nakonec přišlo z kopačky Votroka Adama Gabriela. Mladý obránce v 19. minutě dezorientovaně napálil centra Ousoua do vlastní brány.

Nastartovaní domácí se hned hnali do další šance. Zafeirisův centr se ve vápně otřel o ruku Františka Čecha. Rozhodčí Radina však správně nechal pokračovat ve hře. O ruku se dle pravidel nejednalo.

Na další šanci si museli fanoušci v Edenu počkat až do 41. minuty. Zafeiris se hezky prosmýkl do vápna a zpětnou přihrávkou našel Provoda, jehož prudkou ránu vyrazil Bajza na roh.

 

Fantom Bajza

Druhý poločas začal ve vysokém tempu. Sešívaní měli jasný cíl – otočit zápas. Hned v 47. minutě otočil skóre Van Buren. Gól Nizozemce však neplatil kvůli ofsajdovému postavení. Tlak domácích sílil, ale Votroci odolávali. V 56. minutě zkoušel štěstí obstřelem aktivní Zafeiris, Bajza byl však pozorný.

Poté hrozil pro změnu Hradec. Trusa nahrál před bránu Vašulínovi, který pálil na vzdálenější tyč, Kolář však nebezpečnou střelu dokázal vytěsnit. Ojedinělou šanci Hradce záhy vystřídala tutovka Slavie. Jurečka utekl po pravé straně, nacentroval na zadní tyč, kde Van Buren hlavičkoval do protipohybu Bajzy, ten však skvěle zareagoval a odmítl vedení.

Rozkouskovaná hra dlouho nenabídla větší brankovou příležitost. V 82. minutě utekl obraně Slavie Gabriel, jehož tvrdou střelu ale Kolář dokázal zneškodnit. Poslední velkou šanci v zápase měl na svědomí znovu Van Buren. V šesté minutě nastavení po sklepnutí Ogbua z první mířil přesně, Bajza však tento pokus fantasticky vyrazil a odmítl vedení Sešívaných. Více zápas již nenabídl a Votroci si tak z Edenu odváží senzační bod za remízu 1:1.

 

Slavia Praha - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

Slavia: Kolář - Ousou (46. Masopust, 72. Traoré), Ogbu, Holeš - Douděra (60. M. Jurásek), Zafeiris, Oscar, Schranz (60. D. Jurásek) - Provod, Jurečka - Olayinka (31. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Hradec: Bajza - Klíma, Čech, Leibl (78. Pudhorocký, 90.+3 Rada) - Gabriel, Kodeš, Smrž, Ryneš - Kučera - Trusa (90.+1 Koubek), Vašulín. Trenér: Hejkal.

 

Jonathan Mensatoris, ČTK
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz