Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Votroci zakončí základní část v Edenu! Hradec míří na Slavii

29. 4. 2023

page.Name
Před bojem v nadstavbě čeká Votroky ještě jeden zápas. Zítra od 15 hodin se představí na půdě momentálně prvního celku tabulky. Pro jistotu první příčky do nadstavby musí tým trenéra Trpišovského s Hradcem zvítězit. Zatímco již zachránění Votroci budou bojovat „jen“ o lepší postavení v prostřední skupině o umístění. Podaří se Votrokům pod vedením Stanislava Hejkala senzačně bodovat v Edenu, nebo Sešívaní potvrdí roli jasného favorita?

Trenér Hejkal na tiskové konferenci po zápase v Liberci avizoval, že do konce soutěže by rád více zapojoval mladé hráče, což můžeme čekat i na hřišti loňského vicemistra Slavie. „V zápase bychom rádi nasadili mladé hráče, ale k utkání přistoupíme naprosto zodpovědně. Chceme sehrát důstojný duel a čelit Slavii. Stadion bude vyprodaný, s vynikající atmosférou. Do takové jámy lvové mladíky hodit nechceme, naše personální složení ještě promyslíme. Po karetním trestu se vrací Leibl, uvidíme tedy, jakou sestavu na soupeře pošleme,“ pronesl na úvod klubového preview trenér Hejkal

Slavie musí zvítězit, Votroci mohou, tento fakt by mohl týmu okolo kapitána Jakuby Rady dodat trochu toho pověstného klidu na kopačky. V týmu je Matěj Ryneš, kterýžto je odchovancem největšího rivala Slavie – Sparty. Tento mladý křídelník tak jistě nebude mít o motivaci nouzi. „Zápas to bude kvalitní, Slavie je první tým tabulky. Porazit ji chce každý, stejně tak my. Doufám, že se na utkání patřičně připravíme, abychom urvali výhru. Chtěl bych Slavii porazit, abychom Spartě trochu pomohli, na druhou stranu je nutno uznat, že Slavie má obrovskou kvalitu v obraně i v útoku, nelze tam vyzdvihnout jedno jméno. Na stadionu je vždycky bouřlivá atmosféra, na kterou se už všichni těšíme. Určitě to bude jeden z těch větších zápasů sezóny,“ pronesl vzhledem k zítřejšímu zápasu právě Matěj Ryneš

Sešívané produktivitě vládne Stanislav Tecl

Slavie dominuje F:L v mnoha statistikách. Osmdesát vstřelených branek budí respekt. Nejlepšího střelce Olayinku s 11 přesnými zásahy doplňují Lingr s Teclem, oba mají po deseti gólech. To je skoro tolik, kolik Votroci vstřelili za celou sezonu. Ačkoliv tohle všechno evokuje jasnou záležitost, nemusí tomu tak být. Votroci dokázali Slavii v téhle sezoně už jednou porazit. Na úvod soutěže je doma porazili o gól.

Nejproduktivnějším mužem Trpišovského týmu je, někdy až příliš kritizovaný, Stanislav Tecl. K deseti zásahům přidal i pět asistencí a je tak jedním z nejnebezpečnějších hráčů, bavíme-li se čistě o produktivitě. Stejně bodů jako Tecl má i jeho kolega Peter Olayinka. Nigerijský rychlík se vrátil v minulém zápase po dlouhém trestu za červenou kartu z utkání s Libercem. Slavie hraje značně ofenzivně laděný fotbal, důkazem toho je, že hráč s největším počtem přihrávek do gólové šance je obránce. David Jurásek kraluje taktéž statistice úspěšných obraných soubojů.

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz / Petr Šatalík, Melánie Moníková
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz