Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Liga je zpět! Hradec se dnes představí na půdě mistrovské Plzně

27. 1. 2023

page.Name
Fotbalisté Hradce Králové se v rámci 17. kola F:L v sobotu od 15 hodin představí na půdě úřadujícího šampiona. Favorit je jasný, ale Votroci věří, že mohou zopakovat dobrý výkon z jejich posledního vystoupení v plzeňské Doosan Aréně. Tým trenéra Koubka trápí početná marodka, ale naopak pro něj hraje fakt, že na velké týmy dlouhodobě Hradec umí.

16 bodů v tabulce dělí po podzimní části Fortuna ligy pátý Hradec od vedoucí Plzně. Start do jarní části soutěže navíc Votrokům ztěžuje rozsáhlá marodka. Podle trenéra Miroslava Koubka by se už ale pomalu měla začít vyprazdňovat. „Kubala už začíná trénovat s týmem a na Plzeň by mohl být k dispozici. Vypadl taky Jakub Kučera, stěžejní hráč pro záložní řadu, u kterého svítí otazník vzhledem k sobotnímu zápasu. Drobné zdravotní problémy má také kapitán Kuba Rada," říkal Koubek na středeční tiskové konferenci. 

Nejproduktivnější hráč Votroků Filip Kubala má k soupeři zdravý respekt, na půdu mistrovské Plzně však podle něj Hradec rozhodně nejede bez ambicí.  „Samozřejmě je to velmi těžký začátek. Ale takový vstup jsme si vyzkoušeli i loni na jaře, ačkoliv jsme prohráli, tak jsme podali velmi dobrý výkon, od kterého jsme se mohli odpíchnout. Budeme chtít uhrát body, ale bude to strašně těžké,“ říká Kubala směrem k utkání. 

Plzeňští jsou po podzimu s 39 body a 34 vstřelenými brankami na první příčce F:L a mají tak skvěle nakročeno k obhajobě titulu. S pouhými 10 inkasovanými góly se mohou pyšnit nejlepší defenzivou soutěže, která je jejich největší zbraní. V zimní přestávce navíc přivedli několik zvučných jmen. Z anglické Premier League se na tuzemské trávníky vrátil útočník Matěj Vydra, z Bohemians Praha 1905 zamířil na západ Čech záložník Roman Květ a z Karviné nigerijský střelec Rafiu Durosinmi.

Speciální zápas čeká v sobotu Adama Vlkanovu, který do prvního vzájemného zápasu obou celků v této sezoně nastupoval ještě jako kapitán hradeckých fotbalistů. Dnes se poprvé postaví proti Votrokům jako soupeř.

„Hru Plzně máme pochopitelně zmapovanou. Oni se svým typickým projevem prezentovali již během celého loňského roku. Klíčem bude to, abychom zvládli pokrýt krajní prostory a pohlídali si nebezpečné standardní situace soupeře. Navíc už dříve získali Adama Vlkanovu, což je potřeba zmínit. Je otázka, zda se hráči, kteří nyní přišli, stihli adaptovat na plzeňské prostředí. Květa v generálce postavili, zda nastoupí je však otázkou. Durosinmi je podle mě talentovaný útočník. Zda bude v základu, nebo bude střídat Chorého, si nyní netroufnu hádat,“ řekl před zápasem hradecký asistent trenéra Stanislav Hejkal.

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz