Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Mise v Antalyi se chýlí ke konci. Jak si vedou Votroci na soustředění v Turecku?

18. 1. 2023

page.Name
Tým trenéra Koubka má za sebou dvě přípravná utkání na soustředění v Turecku. Hradečtí fotbalisté nejprve padli s polskou Liegnicou, o pár dní později pak zvítězili v souboji s maďarskou Kisvárdou. Zítra Votroky čeká generálka s polskou Lechií Gdaňsk. Jak se oba přípravné zápasy vyvíjely?

FC HRADEC KRÁLOVÉ x MKS MIEDZ LEGNICA
Zápas s polskou Liegnicou se již od začátku nevyvíjel podle představ mužstva trenéra Koubka. Henríquéz v osmé minutě trefil míč přesně a Vízek byl bez šance. Votroci se rychle oklepali a hnali se do zakončení. Bohužel pro východočechy, v prvním dějství vázla produktivita. Největší šanci měl Gabriel, který však svým pokusem pouze zazvonil na tyč polského brankáře.

Na začátku druhého poločasu srovnal z penalty Pavel Dvořák a hned bylo v táboře Votroků o něco příjemněji. Gól Pavla Dvořáka odstartoval vyrovnanou pasáž hry, která se jako rudá nit nesla zápasem až do 77. minuty, strašidelnou tříminutovou pasáž ozdobil dvěma góly Zapolnik. Votroci se snažili zareagovat, ale ani druhou šanci v závěru zápasu Gabriel nevyužil.

Hráli jsme s velice dobrým soupeřem, který sice je na chvostu polské ligy, ale je to mužstvo, které má velice dobré cizince ve svém středu a před měsícem porazilo i jiný tým české ligy. Věděli jsme, že nás čeká těžký protivník, nicméně jsme se u tohoto zápasu nijak neupínali na výsledek, protože máme trochu složitější období, kdy je 4-5 hráčů mimo sestavu a potřebují se doléčit, což nechceme uspěchat, a proto nezasahují do hry. My tak nehrajeme tolik na výsledky a snažíme se zbytek kádru prorotovat, aby se všichni naši fotbalisté rozehráli. Tak jsme přistoupili i k utkání se Slavií.
Vše samozřejmě ladíme ke startu ligy. Potřebujeme mít náš balík hráčů rozehraný. Hendikepem je pochopitelně právě neúčast zmíněných fotbalistů. Do zápasu pak nemáte optimálně naladěné sestavy, proto v nich upřednostňujeme tréninkový záměr. Ani jedna jedenáctka v obou poločasech utkání s Liegnicí nebyla ta, která nastoupí při startu ligy, pokud vše půjde tak, jak plánujeme.
To má samozřejmě vliv na úroveň naší hry. Ta byla horší než polského mužstva, proto jsme prohráli. Na druhou stranu se tak nemuselo stát, udělali jsme zbytečné individuální chyby. Zároveň, aniž bych se chtěl vymlouvat, musím říct, že sudí odpískali několik nepochopitelných věcí. První gól padl z ofsajdu, ten třetí byl přinejmenším na hraně. Výsledek byl sice 3:1 pro soupeře, podle mě však byl ovlivněn i těmito faktory, které šly proti nám. Uvedl pro web fchk.cz hlavní trenér Miroslav Koubek


Sestava Hradce:Vízek – Harazim (46. Kodeš), Čech, Leibl (46. Kutík) – Gabriel, Smrž (76. Rybička), Rada (46. Kučera), Novotný (46. Ryneš) – Trusa (46. Hájek), Pudhorocký (46. Dvořák) – Koubek (46. Jurčenko).

FC HRADEC KRÁLOVÉ x KISVÁRDA FC
Utkání s maďarskou Kisvárdou se vyvíjelo o poznání lépe. Obrana sice stále nebyla ve stoprocentním rozpoložení, ojedinělá okénka v obraně však soupeř nevyužil. Tři branky za poločas hovoří za vše. Nejprve našel Kučera lahůdkovým obloučkem za obranou Koubka, který podobně načechraným bochánkem přehodil brankáře Estebana. Ve druhé brance měl znovu prsty mladý hradecký útočník. Koubek prodloužil míč na zadní tyč, kde pohotově celou akci zakončil Novotný. Třetí zářez padl znovu po přihrávce do pokutového území. Leibl našel přesně Kučeru, který se z malého vápna nemýlil. Výborný poločas v podání mužstva trenéra Koubka.


Druhé dějství se neslo v totožném duchu jako to první. Šance na obou stranách, avšak tentokráte bez branek. Největší šanci Hradce měl Koubek, jenže tentokráte Esteban na svého soka vyzrál a svůj tým podržel. Načež reagovala rychlým kontrem Kisvárda, ovšem Reichel s Čihákem nakonec velkou šanci zlikvidovali a udrželi tak nulu v kolonce obdržených branek Votroků.


Myslím si, že bylo vidět, že z nás opadla únava z těžké části soustředění. Měli jsme lehčí nohy. Pro nás velmi dobré, že jsme vyhráli. Povzbudí nás to do začátku ligy. Trenér nás nabádal, že už je i důležité uhrát nějaký výsledek, abychom se cítili dobře. Jsem rád za 1+1, ale důležitý je týmový výkon, který, podle mě, snesl nějaké měřítko. Můžeme na tom dál stavět. Ze začátku soustředění jsme trochu bojovali s cestováním, které vždycky trvá celý den, ale dá se na to zvyknout. I počasí se umoudřilo, máme sluníčko, což je super. Uvedl pro youtube kanál Votroků Matěj Koubek


Sestava Hradce
Bajza (46. Reichl) – Klíma (60. Gabriel), Čech (60. Čihák), Leibl (60. Smrž) – Harazim, Kodeš, Kučera (60. Trusa), Rada (46. Pudhorocký), Novotný – Koubek (60. Jurčenko), Ryneš (70. Dvořák).

 

Jonathan Mensatoris, fchk.cz
jonathan.mensatoris@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz, Zdeněk Mikan