Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Těsná porážka na úvod přípravy. Hradec padl v Praze se Slavií 0:1

9. 1. 2023

page.Name
Nedělní odpoledne nabídlo ve Vršovicích zajímavý přípravný duel. Sešívaní změřili síly s kometou podzimní části Fortuna ligy Hradcem Králové. Bojovné utkání nakonec přineslo hubenou výhru Slavie a nepříliš brankových příležitostí na obou stranách. Jak si vedli Votroci?
První duel kalendářního roku 2023 sehráli hradečtí fotbalisté na půdě pražské Slavie. S úřadujícím vicemistrem drželi krok po celý zápas. O výhře Sešívaných nakonec rozhodla šťastná trefa Mosese Usora z 80. minuty. Černobílí tak načali nový rok těsnou porážkou. "Mužstvo obstálo. Slavia měla o něco víc šancí, my měli ale své šance taky. Nakonec Slavia vyhrála o jednu branku trošku náhodným gólem. Náš výkon byl ale rozhodně konkurenceschopný, musím před hráči smeknout, čelili jsme nejlepšímu mužstvu v zemi," okomentoval zápas hradecký kouč Miroslav Koubek. 

Výborný František Čech

Čtyřiadvacetiletý stoper svým výkonem proti sešívaným opravdu zaujal. Bývalý mládežnický reprezentant skvěle četl hru a předskakoval útočníky soupeře. Několikráte skvěle konstruktivně rozjel útočnou akci. Ani rychlostně neměl problémy. V prvním poločase se mu pouze jednou za záda dostal Van Buren, ovšem ten v zakončení selhal. Bylo to právě Čech, kdo několikrát na poslední chvíli dobrým zákrokem zastavil nebezpečnou akci slávistů. Velmi dobrý výkon na začátek přípravy!

Agilní Pudhorocký

Přesun sparťanského odchovance sice ještě oficiálně dotažený není, ale stačil mu poločas, aby ukázal, proč o něj Hradec tak stojí. Dynamický záložník pracuje na velkém prostoru a trenérovi Koubkovi nabízí do středu pole velice zajímavou alternativu. Několikrát se dostal do svých výpadů s míčem, nutno dodat, že na prvních pěti metrech mu málokdo stačí. Avšak není to jen ryze ofenzivní hráč, směrem do defenzivy má velmi slušné odebírání míčů, což taktéž několikrát ukázal proti výběru trenéra Trpišovského. "Samozřejmě si zvyká na náš způsob hry. Víme ale, že v něm je herní potenciál. Jeho největší předností by měla být kreativita dopředu," řekl k němu trenér Votroků Miroslav Koubek. Pudhorocký s týmem v úterý odletí na herní soustředění do Turecka, přestup ze Sparty do Hradce by se měl formálně dotáhnout v nejbližších dnech.  

Aktivní první poločas

První dějství ukázalo, z ligy dobře známý, pevný obranný blok Votroků. Střed pole velmi dobře pracoval a nepouštěl slávistické záložníky příliš do hry. Hradečtí opravdu dobře vystupoval proti útočným výpadům soupeře. Jediné vážnější příležitosti Slavie přišly po nadýchaných obloučcích za obranu od Petra Ševčíka, či útočných výpadech na pravé straně Hradce v podání slávistických jmenovců Jurásků, Davida s Matějem.

Kaňkou na prvním poločase jsou zranění Daniela Vašulína a Ondřeje Ševčíka, kteří museli v průběhu první pětačtyřiceti minut předčasně odstoupit. Trenér Koubek připomněl po zápase i další absence. Šrámy si podle něj doléčují Filip Kubala, Jakub Klíma a Filip Čihák. Při absencích Kubaly s Vašulínem dostali na hrotu útoku příležitost i mladící Matěj Koubek s Davidem Jurčenkem. Oba rozhodně nezklamali. Obzvlášť osmnáctiletý Jurčenko si řekl o další příležitosti v prvním týmu Votroků.

Přátelský zápas

SK Slavia Praha - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branky: 80. Usor.
Rozhodčí: Hrubeš – Baum, Zoufalý.
Žluté karty: 28. Hromada – 22. Jurčenko, 50. Dvořák, 67. Pudhorocký.

SK Slavia Praha:

1. poločas: Kolář – D. Jurásek, Kričfaluši, Ousou, Pech (41. Douděra) – M. Jurásek, Lingr, Hromada, Ševčík, Jurečka – van Buren.

2. poločas: Mandous – Douděra, Halinský, Santos, Olayinka – Provod, Talovjerov – Usor, Hronek, Ewerton – Šmiga.

FC Hradec Králové:

Bajza (46. Reichl) – Leibl (46. Kutík), O. Ševčík (22. Kodeš), Čech – Ryneš (46. Novotný), Smrž (46. Pudhorocký), Rada (46. Dvořák), Kučera, Gabriel (46. Rybička) – Vašulín (19. Koubek), Jurčenko (46. Trusa).


Jonathan Mensatoris
redakce@salonkyhk.cz
Foto: slavia.cz