Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Hradec zítra přivítá Plzeň. Potvrdí Koubkův tým roli favoritů?

24. 11. 2023

page.Name
Královéhradečtí fotbalisté přivítají již zítra předloňského mistra z Plzně. Viktorku v současné době vede bývalý trenér Votroků Miroslav Koubek, který s východočeským týmem dokázal proniknout do skupiny o titul. Zajímavý zápas bude hrát i Václav Pilař, hradecká legenda měla na západě Čech dokonce dvě oddělená angažmá, přičemž to druhé skončilo teprve před půl rokem. Jasným favoritem jsou Západočeši. Potvrdí v Hradci roli favoritů, nebo si vyšlápnou svěřenci Václava Kotala na dalšího giganta?

Ligový fotbal je po reprezentační pauze zpět a hradecké fotbalisty čeká hned po restartu těžký soupeř. Pod lízátka přijede mistr ze sezóny 2021/22 Viktoria Plzeň s trenérem Miroslavem Koubkem, který je pro Hradec důležitou postavou posledních let. Zkušený trenér za dvě uplynulé sezóny skončil šestý a osmý, což bylo vysoko nad předsezónními očekáváními. Fotbal, který Hradec pod Koubkem hrál, se vyznačoval tvrdou dřinou, soubojovostí a především taktickou vyspělostí.

Zatímco v lize Viktorka tápe, v Evropě předvádějí Západočeši opravdovou krasojízdu. Po čtyřech vítězstvích ze čtyř zápasů mají 12 bodů a jistý postup z prvního místa do jarní části Konferenční ligy. „Plzeň si jako první český tým zajistila postup do jarní části evropských soutěží. Na úkor tohoto úspěchu jí sice utekly první dva týmy ligy, ale i tak je jasné, že nás čeká extrémně kvalitní soupeř, který je dobře organizačně sešněrovaný,“ řekl o zítřejším soupeři Hradce asistent trenéra Stanislav Hejkal.

Hradečtí v lize drží sérii tří zápasů bez porážky. Naposledy doma remizovali s Libercem 1:1. Zápas ovlivnilo kontroverzní rozhodnutí VARu, které sebralo Václavu Pilařovi vítězný gól. Tahoun Votroků má před sebou velmi pikantní zápas, Viktorka je pro jeho kariéru velmi důležitá. Právě v západočeském klubu se odrazil skvělými výkony do reprezentace, kde se stal hlavní hvězdou EURA 2012. Následovalo angažmá v Německu, které se vinou zranění nevyvinulo podle představ šikovného křídelníka.

Druhá Pilařova štace v Plzni skončila letos v létě. „Všechny úspěchy, kterých jsem s Plzní dosáhl, jsou nádherné, ale nyní musí jít trochu stranou. Soustředím se na to, abychom ji v sobotu dokázali porazit. Samozřejmě jsem ve spojení s nějakými kluky, mám to tam rád, ale na to teď není prostor, musíme se soustředit na zisk bodů,“ řekl pro klubový web forvard s 22 reprezentačními starty.

Poslední vzájemné utkání odehrály oba kluby ve druhém kole Fortuna ligy, kde se rozešly smírně ve Štruncových sadech po remíze 1:1. Předchozí utkání z konce ledna tohoto roku vyhrál opět v Plzni Hradec. Povede se Votrokům opět šokovat plzeňského giganta, nebo si favorit dokráčí pro „povinné“ tři body?

 

Matěj Holaň, fchk.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz