Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-6°

Svátek má

Liga má před sebou 15. kolo. Votroci v něm přivítají rozjetý Liberec

10. 11. 2023

page.Name
Základní část Fortuna ligy dospěje tento týden už do své poloviny. Hradečtí fotbalisté přivítají na domácím stadionu Slovan Liberec. Oba týmy od sebe v tabulce dělí pouhé dva body, v případě vítězství mohou svěřenci Václava Kotala svého zítřejšího soupeře předskočit. Hradečtí nemají na Severočechy příliš příjemné vzpomínky z minulé sezóny, v rámci nadstavbové části je Liberečtí deklasovali v prvním zápase 0:4 a z odvety na Nise udělali formalitu.

V 15. kole Fortuna ligy se na zrekonstruovaném Malšovickém stadionu představí poslední ligový soupeř, se kterým Hradečtí v této sezóně ještě nehráli – Slovan Liberec. Oba celky si v posledních dvou kolech připsaly shodně po čtyřech bodech. Zatímco Hradec se jen pomalu zvedá z jisté výsledkové i herní krize, Liberec je už nějakou dobu na koni.

Po nepříliš dobrém startu se Severočeši začali zvedat po druhé reprezentační pauze. Nejprve překvapivě porazili Plzeň doma 3:0 a poté remizovali na Slovácku 1:1. Vzepjetí svěřenců Luboše Kozla pak potvrdilo pohárové vítězství proti ve formě hrající Boleslavi 1:0. Naposledy hráli Severočeši minulý víkend ligový duel s Budějovicemi, který taktéž zvládli nejtěsnějším rozdílem. „Aktuálně má dobrou formu Lubomír Tupta, vyzdvihl bych i Christiana Frýdka, jenž prošel také hradeckým klubem. Liberec je díky nim hodně nebezpečným týmem,“ upozorňuje na největší hrozby soupeře asistent trenéra Hradce Stanislav Hejkal.

Loni se Votrokům proti Slovanu nedařilo

Hradec čeká soupeř s velmi dobrou formou, Votroci budou muset spoléhat na výhodu domácího prostředí. Pod lízátky totiž černobílí uhráli 12 z 15 bodů, kterými se mohou v dosavadním ročníku Fortuna ligy pyšnit. Na Liberec však dobré vzpomínky z minulé sezóny Votroci opravdu nemají. Po postupu přes Boleslav v prostřední nadstavbové skupině je čekali právě Severočeši.

V Boleslavském azylu padl tým vedený Hejkalem 0:4. Z odvetného finálového zápasu tak byla pouze formalita. „Myslím, že Liberec je takticky dobře svázané mužstvo. My s ním máme od návratu do ligy negativní bilanci, porazili jsme je až v posledním zápase předcházející sezóny. Jinak jsme s nimi také výrazně prohráli 0:4,“ vzpomíná na loňský výprask Hejkal.

Ani v základní části se loni Hradci proti Slovanu nedařilo. Oba vzájemné duely vyhráli Liberečtí s celkovým skóre 1:4. Celkově inkasovali Votroci v kláních proti Liberci v minulé sezóně deset gólů ve čtyřech zápasech. Pokud budou chtít černobílí potěšit své fanoušky, budou muset zapracovat především na defenzivní činnosti.

„Liberec je velice kvalitní soupeř, dokázal potrápit Slavii, porazil Plzeň, takže to rozhodně nebude jednoduché, čeká nás opravdu těžký zápas. Pochopitelně se na něj připravujeme, doufám, že zase přijde plný Malšák a lidi nás poženou dopředu,“ přeje si František Čech, stoper hradeckého týmu.

Matěj Holaň, citace: fchk.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz