Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Návrat po zranění. Ke kádru Votroků se opět přidá Filip Čihák

23. 8. 2023

page.Name
Hradecké fotbalisty na konci přestupového období znovu posílí 24letý stoper Filip Čihák. Host z Viktorie Plzeň, který loni v létě přišel na dvouleté hostování, se do týmu Jozefa Webera vrací po zranění, kvůli kterému strávil letní přípravu ve svém mateřském klubu. Dle původní dohody tak střední obránce dokončí svou dvouletou štaci na východě Čech.

Divoký den pro hradecký fotbal. Tak by se dala popsat středa 23. srpna, z klubu odešel Adam Gabriel, vrací se Filip Čihák. Fotbalista, který se v létě připravoval s Viktorií Plzeň, i když měl v Hradci dokončit druhý rok z dvouletého hostování. Čihák do Hradce přišel loni v létě společně s Matejem Trusou jako součást transferu Adama Vlkanovy.

Čiháka v minulé sezóně trápila zranění, i tak stihl za Votroky odehrát 13 ligových zápasů. I kvůli táhlým zdravotním problémům se Plzeň rozhodla mladého stopera po sezóně stáhnout. V létě se Čihák připravoval s týmem Miroslava Koubka a ani hradeckým funkcionářům nebylo jasné, jak celá situace kolem obránce dopadne. Nakonec se ale stoper vrací pod Bílou věž odehrát druhou sezónu v rámci jeho hostování.

Rozhovor s Filipem Čihákem pro klubový web najdete zde:

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz