Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Liga je po repre pauze zpět, Votroci přivítají na Malšáku Karvinou

30. 3. 2024

page.Name
Královéhradečtí fotbalisté před sebou mají veledůležitý zápas, jehož výsledek může významně rozhodnout o průběhu zbytku sezóny východočeského celku. Pod lízátka přijede Karviná, jeden z hlavních adeptů na sestup. Slezany dělí od poslední příčky pouhý jeden bod. Votroci na ně mají sice náskok osmi bodů, v případě zítřejšího neúspěchu se k nim Karviná nejen výrazně přiblíží, ale vzhledem k losu zbývajících zápasů se jim i výrazně vzdálí možnost účasti v prostřední nadstavbové skupině.

Tým Davida Horejše má před sebou důležitý úkol. Případná výhra v zítřejším utkání 26. kola Fortuna ligy s Karvinou by ho výrazně posunula k příčkám, na kterých by se Hradečtí chtěli podle předsezónních vyjádření pohybovat. Pokud ovšem Votroci zítra prohrajou, otevírá se tu dost reálná možnost bojů o záchranu. Zítřejší duel s Karvinou tedy bude pro Východočechy mimořádně důležitý.

„Jde o klíčový zápas, který je trochu zrádný, se vším respektem k soupeři musím říct, že Karviná není divácky nejatraktivnější soupeř, přitom právě v tomto utkání potřebujeme od fanoušků největší pomoc,“ přeje si asistent nového trenéra Stanislav Hejkal. Ten na rozdíl od dvou nových tváří v realizačním týmu Hradce Horejše a Váchy byl u podzimní prohry 0:1 na hřišti Slezanů.

„Podruhé v sezóně jdeme na Karvinou po změně trenéra. Na podzim jsme do Slezska jeli s tím, že tam byl nově pan Jarábek, teď mají opět jiného lodivoda, se kterým už stihli sehrát jedno vítězné utkání. Karviná je dobře organizované mužstvo. Nahoře je zkušený Doležal, mají rychlonohá křídla, takže očekávám velice těžký zápas,“ upozornil na síly zítřejšího soupeře Hejkal.

Říjnové utkání, které bylo prvním vzájemným duelem obou celků po téměř dvou letech, rozhodl v 78. minutě mladičký Nigerijec Lucky Ezeh. Karviná se po tomto zápase nakopla a vyšlápla si na giganta z Plzně, kterou porazila stejným výsledkem jako Hradec. Poté ale přišla krize, kouč Jarábek už další ligové vítězství na lavičce Slezanů nepřidal. Tým nyní vede Marek Bielan, který ozdobil svou premiéru výhrou 2:1 proti přímým rivalům v boji o záchranu z Budějovic.

Votroci na jaře šlapou poměrně dobře, od restartu ligy prohráli jenom s mistrovskou Spartou. V zítřejším utkání tak budou mírným favoritem. „Bude to extrémně důležitý zápas, přirovnal bych ho k utkání s Pardubicemi. V kabině si to všichni dobře uvědomujeme a jsme odhodlaní udělat na hřišti úplně všechno pro to, aby tři body zůstaly tady v Hradci,“ burcoval svůj tým obránce Štěpán Harazim.

Utkání mezi Hradcem Králové a Karvinou na Malšovickém stadionu začne v 15 hodin.

 

Matěj Holaň, fchk.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz