Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Východočeské derby poprvé na novém Malšáku. Votroci přivítají Pardubice

8. 3. 2024

page.Name
Královéhradečtí fotbalisté odehrají zítra od 15 hodin na domácím stadionu východočeské derby s Pardubicemi. Pro oba týmy se jedná o mimořádně důležitý zápas, pozitivní výsledek může jednoho z rivalů vyšvihnout mimo skupinu o udržení. Lépe se ve vzájemných duelech daří svěřencům Radoslava Kováče, v posledních čtyřech měřeních sil Pardubice s Votroky neprohrály. Požene domácí atmosféra Votroky za vítězstvím, nebo na ně opět Perníkáři vyzrají?

Velký den čeká fotbal ve východních Čechách. Vůbec poprvé se utkají na nově zrekonstruovaném Malšovickém stadionu oba tradiční rivalové – Hradec Králové a Pardubice. Oba mančafty letos mají spíše záchranářské starosti. V případě výhry jednoho z celků v zítřejším utkání by se mohl daný tým výrazně přiblížit prostřední skupině, která znamená jistotu záchrany v lize.

Remíza by toho mnoho pro oba soupeře neřešila. Pro Hradec by to byla už pátá plichta v řadě, navíc smírně skončil i první vzájemný zápas v Pardubicích. „Poslední tři utkání jsme s nimi nevyhráli, vytěžili jsme z nich jen bod, takže to nyní budeme chtít překlopit zpět na naši stranu. Soupeř má ale dobrý tým – Daněk a Hlavatý jsou nadstandardní hráči, kteří určitě mají co nabídnout,“ upozornil na hrozby v pardubickém kádru asistent trenéra Votroků Stanislav Hejkal.

Kdo z Pardubických může zítra zahrozit?

Host ze Sparty Daněk si v tomto ligovém ročníku připsal už šest přesných zásahů a patří mezi hlavní tahouny Perníkářů. Druhý zmiňovaný, Michal Hlavatý, je jedním z nejlepších hráčů Pardubic už druhou sezónu v řadě. Nesmíme zapomenout ani na skvělého Zlatohlávka nebo veterány Vacka s Černým, kteří jinak mladému týmu přinášejí klid a zkušenosti. Votroci budou muset uhlídat mnoho hrozeb, ovšem defenzivní činnost je něco, v čem na jaře vynikají.

Ve čtyřech jarních zápasech dostali Hradečtí tři góly, přičemž soupeře do velkých šancí příliš nepouštěli. Při zítřejším derby tak lze očekávat, že si tým nového trenéra Horejše dá především pozor, aby neinkasoval nějaký hloupý gól. Pardubice na jaře urvaly už 7 bodů, díky čemuž se odpojily od vláčku na chvostu tabulky. A tím rozhodně ambice progresivního kouče Kováče nekončí.

„Pardubice jsou kvalitní tým, mají dobře poskládané mužstvo z mladých kluků. Zároveň tam jsou zkušení hráči a trenér Kováč, který odvádí velice dobrou práci. Současně ale musím říct, že i my máme kádr široký a kvalitní. Nyní musíme předvést náš nejlepší výkon, věřím, že se nám podaří Pardubice porazit, protože na to máme,“ burcoval před zápasem svůj tým forvard Votroků Matěj Koubek.

Vše se ovšem rozhodne na hřišti. Výkop zítřejšího východočeského derby je naplánován na 15:00.