Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Votroci hlásí první posilu, černobílý dres oblékne Kaštánek

23. 1. 2024

page.Name
Hradecký fotbalový klub dnes ohlásil první posilu v zimním přestupovém období. S týmem se už nyní připravuje 20letý Daniel Kaštánek, hráč pražské Sparty. O detailech a formě transferu oba týmy diskutují. Nejpravděpodobnější variantou se zdá hostování. Mladý reprezentant tak může pokračovat ve šlépějích Ryneše či Gabriela, kteří ze Sparty v Hradci hostovali v minulé sezóně a nyní mají skvěle rozjeté kariéry. Votroci příchod talentovaného záložníka oznámili dnes dopoledne na svém webu.

Čekání na první zimní posilu je u konce. Hradec bude na jaře moci využít služeb 20letého Daniela Kaštánka, který přichází ze Sparty. Jestli půjde o hostování či trvalý přestup se ještě neví, oba kluby se snaží dohodnout na nejlepší možné variantě pro všechny zúčastněné. „Dan je talentovaný fotbalista, odchovanec pražské Sparty a mládežnický reprezentant. Jeho výkony jsme sledovali již delší dobu a nyní věříme tomu, že je připraven na nejvyšší soutěž. Jeho progres bude určitě pokračovat. Na podzim podával kvalitní výkony ve F:NL, kde se prosadil také střelecky,“ řekl o Kaštánkovi sportovní ředitel Votroků Jiří Sabou.

Mladý záložník by měl vyztužit střed pole hradeckého týmu a přinést kreativitu. „Dan je konstruktivní hráč do středové řady. Umí podržet míč, zároveň je silný v situacích jeden na jednoho i v předfinální fázi. Ve F:NL ukázal, že umí být produktivní. Současně je třeba vzít v potaz jeho věk – celou kariéru má ještě před sebou, přičemž v sobě skrývá opravdu velký potenciál,“ doplnil Sabou.

A jak vnímá přestup do města pod Bílou věží samotný hráč? „V Hradci je zatím všechno velice krásné. Je tu nádherný stadion, parádní zázemí, takže pro naši přípravu na start ligy jsou tady ideální podmínky. Mně ani týmu zde vůbec nic nechybí,“ rozplýval se pro klubový web mladičký fotbalista. Dále i naznačil, jaké pozice zvládne odehrát a jaké jsou jeho přednosti.

„Jsem střední záložník, hraju na pozici číslo osm nebo šest, zvládnu i stopera, na kterém jsem také něco odkopal. Obvykle ale nastupuji ve středovce, protože rád podporuju útok. Rád bych zapsal pár gólů či asistencí, doufám, že očekávání fanoušků naplním i v tomto směru,“ představil se 195 centimetrů vysoký středopolař. S týmem Václava Kotala odletí na soustředění do Turecka, kde velmi pravděpodobně zapíše první minuty v černobílém dresu.

Celý rozhovor s novou posilou Votroků Danielem Kaštánkem najdete na klubovém webu.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz