Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Druhá zimní posila pro Hradec. Smlouvu na rok a půl podepsal brankář Knobloch

2. 2. 2024

page.Name
Fotbalisty Hradce Králové posílil brankář Milan Knobloch. Jednatřicetiletý gólman, který už s Votroky před deseti dny odletěl na soustředění do Turecka, podepsal v novém působišti coby volný hráč smlouvu na rok a půl. V jarní části sezony by měl nahradit dosavadní jedničku Pavola Bajzu, který je na odchodu z klubu a aktuálně trénuje s B týmem.
Jednatřicetiletý Knobloch doposud ve Fortuna lize odchytal 49 zápasů v dresu Liberce. Nejvyšší soutěž si zahrál také na Kypru a na Slovenku, kde v první části letošní sezony hájil branku Zlatých Moravců. V Česku nastupoval Knobloch v minulosti také za Pardubice, v Hradci Králové působil v mládežnických kategoriích. V kádru Votroků by měl Knobloch nahradit Pavola Bajzu, jehož odchod z Hradce Votroci oznámili minulý týden. 
Dosavadní brankářskou dvojici Adam Zadražil a Patrik Vízek doplnil Milan Knobloch už před deseti dny před odletem na soustředění do Turecka. Nyní se s definitivní platností zařazuje do kádru Václava Kotala, hradecká trojice gólmanů pro jarní část je nyní podle klubu kompletní. 

Podpis kontraktu na rok a půl potvrzuje také sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou. „Je to brankář, o jehož působení u nás jsme usilovali už dříve, tehdy však dal přednost angažmá na Kypru. Nyní se naskytla možnost jednání obnovit. Přichází k nám jako volný hráč, který má velký vztah ke klubu i celému regionu. Své brankářské kvality prokázal již dříve v Liberci. Věříme, že nám pomůže, protože jeho charakter a přístup k tréninkovému procesu je velice profesionální, což potvrdil také trenér gólmanů Tomáš Poštulka,“ řekl Sabou. 

Do Hradce Králové se Milan Knobloch vrací po dlouhých 12 letech. "Jediné, co se výrazně proměnilo, je stadion. Já pamatuji ještě starý Malšák se škvárou okolo. Nový stadion je nádherný. Bydlím 30 minut od Hradce, takže město velmi dobře znám," okomentoval svůj návrat pod lízátka Milan Knobloch pro klubový web. 

První start za Votroky si Knobloch připsal už ve středečním přípravném zápase proti severomakedonskému týmu KF Gostivar. Další může přidat už zítra. Hradec se v sobotu od 11 hodin utká v Turecku v ligové generálce se slavným ukrajinským klubem Šachťarem Doněck. 

(kul, tz)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: fchk.cz