Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

24°

Svátek má

Obránce Filip Hronek: Jsem všem vděčný, že jsem si tady mohl zahrát

17. 12. 2020

page.Name
Jak už jsme uvedli obránce zaoceánského klubu NHL Detroit Red Wings Filip Hronek, který jako odchovanec tohoto klubu od začátku letošní sezóny hájil barvy Mounfieldu HK, se vrací zpět do Ameriky. Zatím posledním zápasem, který za Hradec odehrál byl proti Mladé Boleslavi.

Týmy NHL povolávají své hráče zpět do Ameriky s vidinou, že se nejlepší liga světa zanedlouho znovu rozjede. Stojí na webu Mounfieldu HK. Produktivní obránce Hroněk, který se klubem zase na nějaký čas loučí, během 22 zápasů nastřádal 23 bodů (10+13) a ukázal, že během čtyř let v zámoří vyrostl v prvotřídního ofenzivního beka.

Hronek v nejvyšší soutěži ukázal, proč je mnohými považován za nejlepšího českého obránce současnosti. Mountfield HK mu děkuje za kvalitní služby a přeje do budoucna hodně štěstí. „Jsem vděčný, že jsem si tady mohl zahrát,“ prohlásil hokejista. Rozhovor s touto hokejovou megastar vyšel v říjnovém vydání magazínu Salonky.

Detroit draftoval Hronka v roce 2016 ve druhém kole na 53. pozici. Následně odešel talentovaný bek už s 41 extraligovými starty a čtyřmi body za čtyři asistence z Hradce Králové do Saginawu do OHL. Následně nastupoval na farmě v týmu Grand Rapids v AHL, s který v roce 2017 získal Calder Cup. Do sestavy Detroitu se Hronek prosadil od sezony 2018/19 a v NHL má na kontě 111 zápasů a 54 bodů za 14 branek a 40 asistencí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Mounfield HK, Ondřej Littera