Středa

27. září 2023

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Hokejisty Mountfield HK čekají tréninky pod širým nebem v Dobříši

27. 10. 2020

page.Name
Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky, hokejisté hradeckého Mountfield HK, se budou připravovat na stadionu pod širým nebem v Dobříší, a to ve středu a v pátek v podvečer. Při současném zákazu tréninku ve vnitřních prostorách chtěli Východočeši jezdit od pátku do neděle na led do Německa ze soustředění na Božím Daru. Tento plán ale padl kvůli postoji německé strany k aktuální situaci koronavirové pandemie v tuzemsku.

„Mrzí mě, že jsme nemohli odjet na naplánované soustředění na Boží Dar. Po zpřísnění opatření v České republice a po velkém nárůstu nakažených se německá strana zalekla situace a ze dne na den nám možnost využívání ledové plochy odřekla. Velmi nám tím zkomplikovala situaci," řekl na klubovém webu generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Klub řešil narychlo i další možnosti, ale stav v okolních státech je podle něj také složitý a ledové plochy v dojezdové vzdálenosti jsou obsazené. „Vzhledem k těmto skutečnostem jsme si objednali na tento týden dvě tréninkové jednotky v Dobříši,“ uvedl Kmoníček. Možnosti tréninku v Dobříši využily i prvoligové celky Kladna a Slavie. V Polsku našly možnosti přípravy Třinec a Pardubice. Hradec Králové se dosud připravoval po skupinách ve vnějších prostorech v okolí domácí ČPP Arény.

„I v Dobříši byla tento týden ledová plocha na dopolední tréninky z větší části zamluvená, byly volné termíny kolem oběda a po něm. Po pečlivém zvážení a komunikaci s lidmi z Dobříše jsme nakonec dali přednost večerním tréninkovým časům, kdy by již ledová plocha po dopolední zátěži měla být v lepší kondici,“ prozradil generální manažer.

Kouč Růžička možnost středeční a páteční tréninkové jednotky na ledě vítá. „Jestli máme začít hrát extraligový hokej, tak hráči potřebují být na ledě. Bez tréninku najednou hrát nejde, kluci musí být připravení,“ prohlásil Růžička.

Zápasy extraligy se hrály naposledy 11. října a od následujícího dne nemohou hokejisté v uzavřených prostorech ani trénovat. Jednání Národní sportovní agentury (NSA) s ministerstvem zdravotnictví o získání výjimky zatím nepřineslo žádný výsledek. Jak sdělil Kmoníček, klub již byl blízko rozhodnutí o začátku trénování na ledě a o pokračování extraligy.

„Bohužel došlo k této prekérní situaci pro nás v nejnevhodnější dobu. V tuto chvíli čekáme, jak záležitost na ministerstvu zdravotnictví dopadne, a spoléháme na předsedu NSA Milana Hniličku, který za hokej ve vládě a na ministerstvu intenzivně bojuje,“ dodal Kmoníček v narážce na řešení pozice nového ministra zdravotnictví a plánovaném konci Romana Prymuly.

ČTK
Ilustrační foto: Mountfield HK