Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Jágr a spol. do Špindlu nedorazí, Winter Classic se přesouvá na příští rok

15. 10. 2020

page.Name
Hokejoví fanoušci v Česku letos zápasy pod širým nebem neuvidí. Pořadatelé Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se rozhodli kvůli pandemii koronaviru akci přeložit na příští rok 9. - 11. prosince.

„Winter Classic měl být největší hokejovou akcí v česko-slovenském prostředí v letošním roce, bohužel situace ohledně covid-19 nám nedovoluje připravit ji v rozsahu, jaký si tento unikátní průřez hokejem zaslouží. Zdraví fanoušků i hráčů je pro nás prioritou, proto jsme se rozhodli akci přeložit na rok 2021,” uvedla v tiskové zprávě Andrea Bársony, spolumajitelka pořádající agentury Eniva.

Původní program D+D Real Winter Classic pod sjezdovkou ve Svatém Petru zahrnoval duely juniorských týmů, zápas Chance ligy mezi HC Stadion Vrchlabí a Rytíři Kladno, utkání Tipsport extraligy mezi Mountfield HK a HC Sparta Praha, v plánu byl souboj českých a slovenských hokejových legend a síly měly změřit také reprezentační výběry Česka a Slovenska v para hokeji.

„Sportovní program pro rok 2021 zatím zůstává v platnosti, každopádně ho momentálně neumíme stoprocentně potvrdit a jeho přesné složení zadefinujeme na jaře i vzhledem k vývoji domácích hokejových soutěží,” doplnila Bársony. Vyloučit prý nelze ani doplnění hokejového programu, zájem o účast na akci totiž projevily další české hokejové kluby.

Zároveň přiznala, že přeložením akce začíná další fáze příprav. „Máme k dispozici rok navíc, který se pokusíme maximálně využít k tomu, abychom pro diváky sestavili opravdu nabitý program. Ten doprovodný bude ještě bohatší, než jsme zamýšleli původně. Uděláme prostě všechno proto, aby si fanoušci ze Špindlerova Mlýna odnesli jedinečný zážitek,“ řekla.

V tomto momentu je na akci prodáno cca 70% vstupenek, což znamená, že o akci je i navzdory nepříznivé epidemiologické situaci mimořádný zájem. Zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají automaticky v platnosti na nový termín a není zapotřebí je vyměňovat. Prodej vstupenek na akci navíc pokračuje nadále prostřednictvím oficiálních webových stránek www.winterclassic.cz.

 

Na vzniku a pořádání akce se podílel i hvězdný útočník a majitel Kladna Jaromír Jágr, kterého odložení zápasů pod širým nebem mrzí. „Pro mě osobně byla velká výzva zahrát si v Česku pod širým nebem. Bohužel si musím počkat ještě o rok déle,“ reagoval na odsunutí Winter Classic. „Je to unikátní událost, skvělá myšlenka a akce, kterou sport a hokej zejména v tomto období opravdu potřebují. Každopádně věřím, že všechny zainteresované kluby i partneři nám zachovají přízeň a podpoří tuto unikátní akci i v roce 2021,“ dodal.

Přesunutí akce na příští rok naprosto schvaluje i Petr Dědek, zástupce titulárního partnera akce, společnosti D+D Real. „V současné době není možné váhat, oddalovat rozhodnutí vzhledem k náročnosti přípravy a hlavně nejistotě, zda by se akce mohli zúčastnit diváci. Bez diváků by Winter Classic postrádal veškerý smysl. Platí, že D+D Real zůstane titulárním partnerem akce v roce 2021,” podotkl.

Hokejový svátek měl být zároveň i zahájením zimní sezóny ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Takzvaný Špindl SkiOpening o druhém prosincovém víkendu se uskuteční, ale v jiném duchu společensko-sportovní akce menšího rozsahu dle nařízení ohledně covid-19. „Zahájení zimní sezóny zůstane ve stejném termínu, tedy o víkendu od 11. do 13. prosince. Sezona ve Skiareálu Špindlerův Mlýn bude probíhat za potřebných hygienických opatření, ale vzhledem ke skutečnosti, že lyžování je zimní outdoorový sport, při kterém lyžaři už běžně používají nákrčníky, masky a například i rukavice, je snad pravděpodobnost rozšíření viru minimální. Vyhlížíme tedy zimní sezónu plnou lyžařských zážitků,” nechal se slyšet René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Co se týká prosincových utkání Tipsport extraligy (Mountfield HK - HC Sparta Praha) a Chance ligy (HC Stadion Vrchlabí - Rytíři Kladno), tak zápasy se uskuteční v nových termínech na stadionech domácích týmů.

(bog, tz-wc)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Winter Classic