Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Z AHL přes EBEL do Hradce. Ofenzívu vyztuží americký forvard Colton Hargrove

6. 5. 2021

page.Name
Zahraniční kolonie v Mountfieldu HK se rozroste o další jméno, čtvrtým ryze zámořským hráčem ve službách Lvů je americký forvard Colton Hargrove. Urostlé křídlo je tak pátým novým členem do kabiny, kterého Východočeši přivítali po otevření přestupového trhu.

Osmadvacetiletý rodák z Dallasu byl v roce 2012 draftován v 7. kole týmem Boston Bruins, do NHL se ale nepodíval. Čtyři roky pravidelně bodoval na farmě, poslední dvě sezóny strávil na starém kontinentu v dresu Bolzana a Fehérváru v mezinárodní EBEL, respektive ICEHL. Nyní jeho služeb využije Mountfield HK, se kterým podepsal jednoletou smlouvu s následnou opcí.

To kvituje také generální manažer Aleš Kmoníček. „Colton je typologicky hráč, kterého jsme již delší dobu sháněli, protože potřebujeme zvýšit důraz v osobních soubojích v útočné fázi. Je silově výborně vybavený, hraje velmi důrazně, navíc je použitelný na přesilovky i oslabení,“ vyjmenovává jeho přednosti královéhradecký GM.

Podobný pohled má i hlavní kouč Tomáš Martinec. „Colton je hráč v nejlepším hokejovém věku, kterého jsme dlouhodobě sledovali. Jako útočník je silný v osobních soubojích, hlavně v předbrankovém prostoru. Věřím, že pro náš tým bude posilou,“ doufá lodivod Lvů. Nová akvizice Mountfieldu by se k týmu měla připojit, podobně jako další zahraniční hráči, v polovině července, kdy Východočechům začne předzávodní období.

Profil Coltona Hargrova

Colton Hargrove se narodil 25. června 1992 v texaském Dallasu, kde mohl od mala vzhlížet ke hvězdám v NHL. Již v mládežnických kategoriích byl konzistentní ve sbírání kanadských bodů, což si drží celou kariéru. Cestu za svým hokejovým snem zvolil univerzitní, navštěvoval Western Michigan University, kde válel mezi lety 2012 a 2015. To už na něj měl práva Boston Bruins, který ho v roce 2012 v 7. kole draftoval.

Po absolvování vzdělání se přesunul na farmu Medvědů do Providence, ve státě Rhode Island strávil tři sezóny a postupně posbíral 30, 27 a 33 kanadských bodů. Do hlavního týmu se však neprobojoval, a tak přišla změna a návrat do rodného Texasu, na farmě Dallasu zaznamenal v 74 duelech 26 bodů.

Poté se důrazný útočník rozhodl pro velkou změnu a vyrazil do Evropy, kde se upsal Bolzanu hrajícímu EBEL. Také na severu Itálie pokračoval ve sbírání bodů, zvládl jich 35 (8+27). Ještě o čtyři více (16+23) přidal ve svém doposud posledním působišti, maďarském Fehérváru, který hraje ICEHL – pokračovatele dřívější EBEL. Na jaře 2021 si ho do svých řad vybral hradecký Mountfield, kde bude chtít pokračovat ve své produktivitě.

Statistiky Coltona Hargrova

Jan Vavřina
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Soós Attila