Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Mountfield si vlastními minelami odstřelil zápas s Třincem

15. 1. 2021

page.Name
Po aféře s dírou v ledu čekal na svěřence Vladimíra Růžička rychlý přesun na východ republiky. Lvi se vydali do Třince prodloužit černou šňůru Ocelářů, která se táhla již čtyři zápasy. A dařilo se jim to dobře, tedy až do 28. minuty utkání, kdy přišlo první lehké zaváhání, po němž Slezané srovnali skóre. Lvi pak vlastními obrovskými chybami lacino darovali soupeři další dvě branky a osud utkání byl zpečetěn.

Oba celky se rozhodly nic neměnit ve svých sestavách oproti těm, které nahlásily o den dříve v ČPP Aréně. Královéhradecká soupiska doznala oproti úspěšnému utkání v Plzni jen jednu drobnou kosmetickou úpravu. Zdeněk Čáp si prohodil pozici s Michaelem Gasparem a plnil tak roli sedmého beka.

Řada vyloučení, branky žádné

Na Slezanech bylo znát, že se jim domů cestovalo o něco veseleji a úvod utkání patřil jim. Martin Růžička přihrál zpoza klece před bránu Rodewaldovi, ale ten z bezprostřední blízkosti nedokázal nasměrovat kotouč na klec Mountfieldu. Za Hradec odpověděl Cingel, jenž si vypracoval prostor ke střele na levém kruhu a Kacetl musel prokázat rychlost své lapačky.

Rozjel se zajímavý hokej plný vyloučení a příležitostí. Jednu z největších měl v početní výhodě na pravém kruhu Hrňa, který ale z ideální pozice napálil puk do středu brány, kam stačil Mazanec strčit vyrážečku a předvedl tak skvělý zákrok. Na opačném konci kluziště pálil zajímavě od hrazení Kevin Klíma, ale Kacetlova rukavice znovu odvedla bezchybnou práci.

Mírnou převahu si Třinečtí v průběhu první třetiny vypracovali, souvislý tlak však nikoliv. Další z jejich příležitostí nepřetavil v gól kapitán Vrána, jenž z bezprostřední blízkosti vyprášil jen beton gólmana Mazance. Jeho protějšek Smoleňák pak ranou z vrcholu levého kruhu úvodní dějství uzavřel, když nechal vyniknout vyrážečku Kacetla. Po první siréně tak platil bezbrankový stav.

Úžasný start, pak jedna minela za druhou

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Lvi v oslabení, přesto ji načali naprosto famózně. Zachar ujel obraně Ocelářů a při svém samostatném nájezdu byl faulován, pročež nedokázal lépe zakončit a povedená bekhendová klička nenašla cíl. Srovnal se však počet hráčů na kluzišti, čehož Hradec využil a udeřil. Jordann Perret dostal kotouč, najel si na pravý kruh a střelou přes beka Jaroměřského parádně trefil bližší horní růžek – 1:0!

Za Slezany mohl vzápětí odpovědět Michal Kovařčík, jenže svou ranou z mezikruží umožnil Mazancovi předvést další skvělý zákrok vyrážečkou. Přibližně v polovině utkání již ale Oceláři srovnali krok. Nastřelený kotouč z rohu kluziště vyrazil gólman Východočechů v oslabení jen před sebe, první dorážku Rodewalda zvládl ještě brankář Lvů zastavit. Na druhou v podání Michala Kovařčíka už byl krátký – 1:1.

Hradec byl v následujících minutách lepším celkem, dalšího gólu však opět docílili Slezané. Po obrovské minele Zachara v rozehrávce Mountfieldu se k puku tuze lacino dostal Martin Gernát, jenž pohodlně skóroval z bezprostřední blízkosti ranou k zadní tyči. Utrpení však nebylo dost. Následně totiž Matěj Stránský ujel Šaldovi a sám se hnal na bránu Lvů. Mazanec nešikovně vyjel, když se rybičkou a svou holí snažil vypíchnout puk. Forvard Třince pak pohodlně skóroval do prázdné klece. Do kabin si tak Oceláři nesli snadno získaný dvoubrankový náskok.

Třetí část se hrála jen z povinnosti

Hned od první minuty třetího dějství byla patrná znatelná změna herního stylu Slezanů. Ti se totiž zaměřili na urputnou defenzivu a ačkoliv se do šancí dostávali jen zřídkakdy, dařilo se jim pečlivě strážit obrannou modrou čáru, přes kterou se Lvi jen velmi těžko dostávali.

Východočeši se snažili, ale k ohrožení Kacetla se v podstatě nedokázali probojovat a ten tak s poklidem sledoval, jak ubíhal čas, který zbýval do konce utkání. Z letargie jej probral až Kevin Klíma, jenž se sám zjevil na vrcholu kruhů, ale svou ránu namířil po zemi doprostřed brány, kde byl pochopitelně beton brankáře Slezanů.

Mountfield si ani nedokázal vytvořit pořádný závěrečný nápor. Mazanec sice odjel na střídačku, jenže Lvi ani pořádně Kacetla neprověřili a brankář Ocelářů ještě mohl zkusit vystřelit přes celé hřiště. V tom mu sice zabránil chumel hokejistů, kteří se před ním vyrojili, na výsledku to však nic nezměnilo. Východočeši prohráli se Slezany popáté v řadě a nutno konstatovat, že tentokrát to nebyl brilantní výkon Třineckých, co je dostalo na lopatky, ale vlastní laciné chyby, kterých se jednotliví hráči v nevhodnou chvíli dopustili.

HC Oceláři Třinec — Mountfield HK 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 28. M. Kovařčík (Rodewald), 33. Gernát (M. Kovařčík, M. Růžička), 36. M. Stránský (M. Růžička) – 22. Perret (Kevin Klíma, Pilař).
Rozhodčí: Hodek, Kika – Brejcha, Gerát.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 1:0. V oslabení: .
Střely na branku: 38:28 (16:11, 16:13, 6:4).
Zblokované střely: 13:9.
Hity: 11:10.
Vhazování: 40:31.
Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Sestavy

HC Oceláři Třinec

Kacetl – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána, M. Růžička – Leier, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký – Kofroň, Rodewald, Kurovský – Hrňa.

Mountfield HK

Mazanec – Nedomlel, Blain, F. Pavlík, Pilař, Gaspar, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Cingel, Smoleňák – Zachar, Morong, Lev.

Petr Šatalík
mountfieldhk.cz
Foto: Marian Ježowicz