Pondělí

21. června 2021

Nyní

24°

Zítra

25°

Svátek má

Odloženo! Zápas proti Třinci byl kvůli díře v ledové ploše zrušen

14. 1. 2021

page.Name
V královéhradecké hokejové aréně se dnes mělo odehrát extraligové hokejové utkání mezi domácím Mountfieldem HK a HC Oceláři Třinec. To se však nestalo a zápas byl zrušen. Důvodem byla nezpůsobilost ledové plochy. Krátce před začátkem zápasu bylo totiž zjištěno, že je v ledu díra.

Ledoví technici vyrazili na kluziště a zkoušeli místo poklepáním. Jejich gestikulace nebyla zrovna optimistická, ale hradecký klub stále doufal, že se začne hrát. Na problematické místo se podíval i Vladimír Růžička mladší, který byl už v teplákovce a kraťasech. „Se startem utkání to bohužel nevidím příliš optimisticky, ačkoliv ledoví technici se nevzdávají a snaží se místo zacelit,“ uvedl.

Uplynulo už tři čtvrtě hodiny po plánovaném startu utkání. Problematické místo bylo opět zahrnuto sněhem a důkladně poplácáno. Celá čtveřice sudích je znovu na kluzišti a detailně zkoumá místo na ledové ploše. Je to přesně hodinu, co mělo utkání Hradce s Třincem začít. Sudí stále debatují nad problematickým místem s kapitány obou týmů a trenérem Vladimírem Růžičkou.

Sudí jedou k boxu trestoměřičů a blíží se tedy nějaký finální verdikt. Díra v ledu vítězí nad místními ledovými techniky 1:0 a vzhledem k nezpůsobilosti ledové plochy se utkání ruší! „Zápas se tedy dnes neodehraje, bude se muset počkat na náhradní termín,“ zaznělo na závěr neobvykle „hokejové“ situace.

(hyš-pš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Mountfield HK