Pondělí

5. června 2023

Nyní

23°

Zítra

20°

Svátek má

Pavlík zařídil výhru v Třinci, kde vyrostl. Cítím nostalgii, ale za gól jsem rád

3. 11. 2021

page.Name
Má nejtvrdší střelu v hokejové extralize. Však dvakrát po sobě suverénně získal prvenství v soutěži Extraligová NEJ. Obránce Hradce Králové Filip Pavlík své střelecké schopnosti potvrdil i ve šlágru 21. kola, když rozhodl duel na ledě vedoucího Třince. Mountfield vyhrál 2:0 a z druhého místa ztrácí na první Oceláře čtyři body.

Devětadvacetiletý hokejista, který dokáže vyslat puk na branku rychlostí přesahující 180 km za hodinu, svým gólem přivodil porážku klubu, v němž jako malý poprvé skočil na led. „Je to vždycky pro mě trochu nostalgie, když se vracím na místo, kde jsem vyrůstal. Na zápas přišla moje rodina, mamka, taťka, brácha s rodinou... Za gól jsem samozřejmě rád, navíc když nám pomohl k vítězství,“ řekl Filip Pavlík, mimo jiné mistr extraligy s Litvínovem z roku 2015, po výhře v Třinci. S Mountfieldem by nyní rád poskočil na první příčku tabulky.

Vítězným gólem jste rozhodl zápas v Třinci, kde jste vyrůstal a začínal s hokejem. Je to pro vás o to cennější?
Vždycky, když se vracím do Třince, kde jsem vyrůstal, jsou zápasy pro mě jiné. Je to trochu nostalgie při návratu na známé místo. Na utkání přijde rodina, moji nejbližší, mamka, taťka, brácha s rodinou... Všichni jsou v hradeckém kotli a fandí. Za gól jsem samozřejmě rád, navíc když nám pomohl k vítězství.

Jak veselá byla cesta zpátky do Hradce?
Samozřejmě se lépe cestovalo s body než bez nich. Tím, že jsme porazili prvního, tak nálada byla super, ale nijak se nevymykala. Hráli jsme karty, koukali na film. Jako vždy jsme dělali věci, aby nám cesta utíkala rychleji.

Porazili jste lídra tabulky. Jak velkou váhu má tohle vítězství uprostřed sezony?
Každá výhra je dobrá. My potřebujeme body do tabulky, a jestli jsou od prvního nebo od posledního, tak mají pořád stejnou váhu. Ale z hlediska sebevědomí je určitě dobře, že jsme porazili tým, který je první a ke všemu na jeho domácí půdě.

Třinecký brankář Marek Mazanec po utkání prohlásil, že máte tak tvrdou střelu, až mu puk posunul beton do branky. Chystal jste se nějak zvlášť na gólmana, který ještě loni působil v Hradci?
Měli jsme statistiky k jeho výkonům, kde se mu z pohledu čísel daří a podobně. A většina z nás ho zná. Na druhou stranu on nás taky všechny zná a ví, kdo kam střílí. Když jsem svůj gól viděl zpětně, tak to Markovi propadlo někde u nohy, ale při té střele jsem se vůbec nedíval, jak to bylo, jen jsem chtěl trefit branku.

Marek Mazanec už za svého působení v Hradci říkal, že vaše střely dost štípou. Prohodili jste spolu pár slov?
Chvilku jsme se bavili po zápase, kdy jsme si podávali ruku, ale my se známe, takže to, že ho moje střely pěkně bolí, jsem od něho slýchával celý rok. (úsměv)

Loni, kdy jste podruhé získal ocenění pro hráče s nejtvrdší střelou v extralize, jste prohlásil, že musíte pilovat přesnost. Jak se vám to daří?
Piluju pořád, ale mám pocit, že mi to lítá pořád stejně. (smích) Ne vážně, pokaždé se snažím trefit branku, protože když se to povede, tak je šance, že puk může propadnout do sítě, nebo se odrazí k někomu z kluků a může dát gól někdo jiný.

Autor druhého gólu v zápase Bohumil Jank, který také v Třinci působil, vypsal prémie. Vás bude trefa také něco stát?
Vypisujeme vždy na zápas nějaký bonus, aby byla větší motivace, například svačinu, a očekávám, že v tomto případě to bude něco takového. Máme to rozdělené, každý z hráčů vypisuje prémie na určitý tým a Bobby teď měl Třinec. Já mám hlavně Litvínov.   

Filip Pavlík

  • Narozen: 20. července 1992
  • Profese: hokejista
  • Klub: Mountfield Hradec Králové
  • Předchozí působiště: HC Oceláři Třinec, VHK Vsetín, HC Frýdek-Místek, HC Lev Praha, Slovan Ústí nad Labem, HC Most, HC Verva Litvínov.
  • Největší úpěch: mistr české extraligy s Litvínovem (2015).

Na první Třinec ztrácíte už jen čtyři body a máte zápas k dobru. Je pro vás velkou motivací poskočit na vedoucí pozici? Tuto možnost už jste v předchozích kolech měli, ale nevyužili.
Určitě. Pořád se díváme dopředu a chceme být co nejvýš, mít bodů co nejvíce. Samozřejmě bychom rádi šli na první místo, ale zase to musíme brát s pokorou, protože sezona je dlouhá. Jdeme zápas od zápasu a snažíme se pravidelně bodovat.  

Jak jste řekl, sezona je dlouhá, ještě není odehrána ani polovina základní části. Jste rozjetí. Jak si udržet formu nadále? Je to o koncentraci na každý zápas? Nyní vás čeká Olomouc a v neděli derby v Pardubicích.
Nějak v tomto duchu to je. Musíme dobře potrénovat. Rozebrat si předchozí zápas a dobře se připravit na další. Je to o tom jít zápas od zápasu, protože každý je jiný. A my musíme být dobře připravení. Žádný soupeř vám nedá nic zadarmo a také se chce neustále zlepšovat.  

Kromě týmového úspěchu máte i vy osobně nějaké ambice, třeba v počtu kanadských bodů?
Každý hráč se chce neustále zlepšovat, podávat lepší výkony, aby byl týmu co nejvíce prospěšný. To platí i u mě. Vždycky se snažím mít sezonu lepší, než byla ta předchozí.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz