Středa

7. června 2023

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

První domácí příprava vítězně, Hradečtí Lvi skolili olomoucké Kohouty šesti góly

10. 8. 2021

page.Name
Úvodní příprava doma s výhrou! Hráči Mountfieldu HK si spravili chuť a po předchozí porážce na hřišti Kolína před domácím publikem nezaváhali. Odnesla to Olomouc, které Hradečtí nasázeli šest branek. Kanonádu nastartovala již první část, v níž se Lvi prosadili třikrát. Po zbytek zápasu tak hráli uvolněně a přidali další tři kusy do sítě hostů, navíc neinkasovali ani jeden. Velkým potěšením pro ně může být rovněž fakt, že ze čtyř přesilovek využili hned tři.

Sestava Mountfieldu HK se oproti minulému zápasu značně obměnila a nastoupila ta, kterou budeme zřejmě z velké části vídat v extraligových utkáních, včetně šesti nových posil. Do branky se tentokrát postavil Štěpán Lukeš, v obraně zůstali Michael Gaspar s Petrem Kalinou. Útoky se hodně proházely, do mače byl ale znovu zařazen např. mladík Martin Štohanzl z Kolína.

Mountfield v první třetině odskočil na rozdíl tří gólů

Domácí se v prvním duelu před domácím publikem chtěli předvést a zamáčkli Moravany v pásmu. Vynutili si tak první faul a po nepřesných střelách Kaliny a Filipa Pavlíka byla nakonec přesilovka Hradce úspěšná, když Martin Štohanzl obdržel přihrávku do pravého kruhu a ranou z první překonal Jana Lukáše – 1:0.

Lvi pokračovali v nastaveném tlaku a dostávali se do dalších slibných příležitostí, které často zhatila jedna teč soupeře. Závary před Lukášovou kasou však gólem neskončily a neujala se ani Pavlíkova bomba od modré čáry. Až poté nakoukli hosté poprvé na delší dobu před Lukeše a mohla jim pomoci následná hra v početní výhodě. V té ovšem naopak ujel soupeři Jordann Perret a následně si přidělal problémy olomoucký brankář, jenž se odvážně vydal z brankoviště.

Další přesilovku Východočechů Moravané stěží bránili a pomáhali si spíše vyhazováním puků, které létaly pár metrů pod kostkou nad ledem. Více domácí příznivce ale zaujala pohledná kombinace, na jejímž konci stál pro tento zápas kapitán Jakub Lev. Ten využil nahrávky Aleše Jergla a z první vymetl horní roh olomoucké svatyně – 2:0. To však nebylo naposledy, kdy se Hradečtí radovali; o sedm vteřin později totiž ujel Patrik Lamper a pokusem na vzdálenější tyč zvýšil už na 3:0.

Ze svižné dvacetiminutovky vytěžili více domácí

Lvi byli očividně namlsáni úvodní částí a hned zkraje té druhé vyrazil dopředu aktivní Jérémie Blain. Zadělal tak na sérii přihrávek, které vyústily až v přesnou střelu Jordanna Perreta, jenž se v mezikruží opřel do kotouče a propálil Lukáše – 4:0. Hradec se i nadále držel v tlaku a místy to vypadalo, jako by měl na kluzišti o polaře více.

Hra se následně vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Dělovkou ze své typické pozice se prezentoval znovu Pavlík, Lukáš ale neponechal nic náhodě. Také hosté se připomněli a postaral se o to Petr Kolouch, který si nabruslil ze strany a vyzkoušel pozornost Lukeše. Poté zase zajímavě vypálil sváteční střelec Richard Nedomlel a jeho projektil orazítkoval tyč.

Hosté se pomalu dostávali do utkání a zlepšit pro ně situaci zkusil Lukáš Mareš, když nahodil touš od modré a Lukeš ho na ledě chvíli nemohl nalézt. Duel v těchto chvílích obecně působil mnohem svižněji než v první periodě a Lvi se chtěli chytit další přesilovky, Perret navíc ujížděl sám na bránu, leč klička se mu nepovedla.

Hradečtí přidali další dvě branky a ubránili nulu

Hráči zpod Bílé věže se po vzoru dvou předcházejících dvacetiminutovek drželi vepředu a zaměstnávali Lukáše množstvím střel. Mora ovšem nechtěla utkání odevzdat zadarmo, vrhla se do útoku a na pozoru se musela mít také domácí defenzíva.

Z přemíry snahy ale Moravané sami spáchali nepovolený zákrok a na trestnou lavici musel Mareš, což se hostům hluboce nevyplatilo, v přesilovce totiž přesně zakončil Aleš Jergl, jenž obdržel pas do levého kruhu a našel nepokrytou mezeru mezi tyčkou a Lukášovou paží – 5:0.

Hra v této fázi obecně nabrala tempo a do varu se dostali také diváci, kterých si do ČPP Arény našlo cestu 890. Ti všichni mohli vidět šestý gól v olomoucké síti, o který se po aktivitě Lva za brankou postaral Jordann Perret. Ten ho zblízka bezpečně uklidil mezi tři tyče a završil hradecké gólové hody. Nešťastně skončilo utkání pro Jana Švrčka, který po srážce s Lukášem Cingelem odešel zraněný do kabiny. Mountfield ubránil vedení 6:0 a výborně se naladil na čtvrteční mač na půdě Karlových Varů.

Ohlasy k utkání

 

Mountfield HK — HC Olomouc 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 4. Štohanzl (Lamper), 18. Lev (Jergl, Blain), 18. Lamper (McCormack), 21. Perret (Orsava), 49. Jergl (F. Pavlík, Kevin Klíma), 51. Perret (Lev)
Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Bohuněk, Rampír
Vyloučení: 2:4
Využití: 3:0
Průběh utkání: 6:0
Diváci: 890

Sestavy

Mountfield HK

Lukeš – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Gaspar – Jergl, Cingel, Kevin Klíma – Orsava, Lev, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, Oksanen – Lamper, Štohanzl, Pilař.

HC Olomouc

Lukáš – Švrček, Rašner, Ondrušek, Groch, Černý, Valenta, Mareš – Navrátil, Nahodil, Olesz – Kucsera, Strapáč, Ministr – Kunc, Kolouch, Bambula – Mácha, Kučera, Tomajko.

Jan Brůna
Foto: Mountfield HK