Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Smoleňák bude proti Třinci chybět, dostal jednozápasový trest za faul na Ďalogu

26. 2. 2021

page.Name
Hokejisté extraligového Hradce Králové budou v dnešním zápase proti Třinci postrádat kapitána Radka Smoleňáka. Disciplinární komise soutěže mu zastavila činnost na jedno utkání za seknutí do slabin obránce Marka Ďalogy z Pardubic v úterním východočeském derby.

Zástupci Dynama podali po vyhrocené dohrávce 6. kola, kterou Hradec Králové vyhrál 2:1, komisi dokonce šest podnětů k prozkoumání zákroků domácích hráčů. Disciplinárka ale potrestala jen čtyřiatřicetiletého útočníka. Smoleňák zasáhl Ďalogu hokejkou do rozkroku krátce před polovinou utkání, rozhodčí Antonín Jeřábek a Robin Šír ale jeho faul přehlédli.

„Celá situace mě mrzí hlavně proto, že jsme s Markem Ďalogou kamarádi a bývalí spoluhráči. Každý, kdo někdy hrál hokej, tak vidí, že to bylo nechtěný,“ uvedl Smoleňák pro iSport.cz s vysvětlením, že šlo spíše o nešikovnost. „Ďala jsem nejdřív zahákoval a dostal se k němu skoro zády. Jak jsem byl pak pootočený na druhou stranu a neorientovaný, chtěl jsem si ho ještě přitáhnout k sobě podruhé. Nešikovně jsem sjel mezi nohy, neviděl jsem ho, navíc jsem upadl,“ dodal hradecký hokejista.

ČTK
Foto: Mountfield HK