Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hokejová extraliga startuje, Lvi začínají v pátek v Liberci

9. 9. 2021

page.Name
Když začátek, tak pořádně ostrý! A když ostrý tak proti soupeři, který loni hradeckým hokejistům ukončil sezónu. Ano, soupeřem Lvů v prvním kole nového extraligového ročníku jsou Bílí Tygři Liberec.

V březnovém čtvrtfinále Severočeši vyhráli 4:0 na zápasy. Pro hokejisty Mountfieldu HK to byl krutý a nečekaně rychlý konec. Nyní se oba týmy potkají znovu hned na začátku nové sezóny. „Není nic lepšího, než jet zpátky do Liberce na první zápas. Moc dobře si pamatujeme, jak s námi v play off vycvičili,“ prohlásil kapitán hradeckého týmu Radek Smoleňák.

VÍTE, ŽE…
…soupisku Mounfieldu tvoří 3 Kanaďani, 2 Američané, 2 Finové, 2 Slováci, 1 Francouz a 14 Čechů? Trenéři mají aktuálně k dispozici 2 brankáře, 8 obránců a 14 útočníků.
…v základní části extraligy se odehraje rekordních 56 zápasů? Loni se totiž z nejvyšší české soutěže nesestupovalo, ke 14 týmům přibylo Kladno, coby vítěz první ligy.
…do vyřazovací části se dostane 12 týmů? První čtyřka bude na začátku play-off odpočívat, zatímco mužstva z 5. až 12. místa se utkají v předkole o čtyři volná místa ve čtvrtfinále.
…poprvé doma bude hrát Hradec až za týden? Konkrétně v pátek 17. září od 18 hodin proti Karlovým Varům.

Oba týmy zachovaly přes léto většinu kádru pohromadě. Hradečtí ale přivedli několik zajímavých posil. Brankář Henri Kiviaho, obránci Petr Kalina za Sparty a Kanaďan Graeme McCormack, útočníci Ahti Oksanen, Slovák Patrik Lamper nebo Kanaďan Christophe Lalancette. Nestáli velké peníze, ale byli dostupní za rozumnou cenu. „Mají kvalitu a jsou za přijatelné peníze,“ zdůraznil generální Kmoníček.

Lvi se po odchodu kouče Vladimíra Růžičky a návratu trenéra Tomáše Martince vrací k už vyzkoušené strategii. Žádné čekání, jestli dostanou od soupeře méně gólů. Naopak. Tým chce dát víc gólů než protivník. Takže žádné vyčkávání, ale aktivní hra. Chcete-li jinak: hodně bruslení a neustálé napadání, jakmile tým získá puk, co nejrychleji s ním do útočné třetiny. Na nedávné tiskové konferenci klubu o tom hovořili trenér Martinec a kapitán Smoleňák (viz. video/audio).

Duel v liberecké Home Credit Areně začíná v pátek v 18 hodin.

Soupiska Mountfield HK 2021/2022

Brankáři:
31          KIVIAHO Henri 
1            LUKEŠ Štěpán 

Obránci:
55          BLAIN Jérémie 
10          GASPAR Michael 
72          JANK Bohumil 
29          KALINA Petr 
12          MCCORMACK Graeme 
77          NEDOMLEL Richard 
45          PAVLÍK Filip 
41          ŠALDA Radim 

Útočníci:
6            CINGEL Lukáš
26          JERGL Aleš 
67          KLÍMA Kelly 
34          KLÍMA Kevin 
42          KOUKAL Petr 
21          LALANCETTE Christophe 
63          LAMPER Patrik 
30          LEV Jakub 
17          OKSANEN Ahti 
32          ORSAVA Jakub 
94          PERRET Jordann 
62          PILAŘ Radek 
70          SMOLEŇÁK Radek 
69          ŠTOHANZL Martin

Trenéři:
Tomáš Martinec, Ladislav Čihák a Petr Svoboda

čtěte také: Základem je čtvrtfinále, potvrdil Hradec tradiční cíl


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK