Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Hradečtí hokejisté narazí ve čtvrtfinále na Mladou Boleslav

17. 3. 2022

page.Name
Hokejisté Hradce Králové, kteří vyhráli základní část extraligy, se ve čtvrtfinále play off utkají s Mladou Boleslaví. Bruslaři se postarali o největší překvapení předkola, když jako jedenáctý tým tabulky vyřadili šestou Plzeň. Série hraná na čtyři vítězné zápasy začíná úvodními dvěma duely v sobotu a v neděli na ledě Mountfieldu.

Prvním soupeřem hokejistů Hradce Králové v cestě za mistrovským titulem bude ve čtvrtfinále play off Mladá Boleslav. Půjde o souboj prvního týmu po základní části extraligy s jedenáctým. Další dvojice tvoří: Třinec – Vítkovice, Sparta Praha – Liberec, České Budějovice - Pardubice.

Mountfield, čerstvý držitel Prezidentského poháru, je papírově v roli favorita, ale vyřazovací boje mnohdy rozdíly mažou. Bruslaři ukázali svoje kvality v předkole, když vyřadili šestou Plzeň 3:2 na zápasy. Rozhodující duel Středočeši vyhráli na plzeňském ledě 3:2. 

„My nijak zásadně nebudeme měnit naši hru nebo systém. Soustředíme se hlavně sami na sebe,“ zdůraznil už dříve trenér Tomáš Martinec.

„Play off je ošemetné, každý soupeř je těžký,“ doplnil asistent trenéra Ladislav Čihák. V základní části hradecký tým vyhrál nad Mladou Boleslaví tři ze čtyř vzájemných zápasů - doma 2:0 a 5:2, v Boleslavi 3:2 po sam. nájezdech. V druhém utkání venku pak prohrál 3:4 v prodloužení.

„Lídři za to musejí vzít. V play off to nebude nic hezkého, žádný pohledný hokej. Bude to o bojovnosti. Kdo bude chtít bojovat, srážet se, bude dobře hrát bez puku, do obrany, dobře takticky, tak ten může uspět," poukázal Čihák.

Hradečtí začnou čvrtfinálovou sérii na domácím ledě - první zápas se hraje v sobotu 19. března od 19 hodin (vysílá O2 TV sport), druhý hned v neděli od 16 hodin (ČT sport).

V Mountfieldu si přejí, aby ČPP Aréna byla zaplněná do posledního místa. „Hokej s fanoušky je úplně jiný. O to víc, když naši fanoušci patří k nejlepším v lize. Moc se na atmosféru během play off těšíme," zdůraznil Tomáš Martinec.

Program čtvrtfinále play off extraligy:

 • 1. zápas – sobota 19. března, 19.00 (O2 TV sport):
  Hradec Králové – Mladá Boleslav
 • 2. zápas – neděle 20. března, 16.00 (ČT sport):
  Hradec Králové – Mladá Boleslav
 • 3. zápas – středa 23. března:
  Mladá Boleslav – Hradec Králové
 • 4. zápas – čtvrtek 24. března:
  Mladá Boleslav – Hradec Králové

Případně:

 • 5. zápas – neděle 27. března
  Hradec Králové – Mladá Boleslav
 • 6. zápas – úterý 29. března
  Mladá Boleslav – Hradec Králové
 • 7. zápas – čtvrtek 31. března
  Hradec Králové – Mladá Boleslav

Další dvojice: Třinec – Vítkovice, Sparta Praha – Liberec, České Budějovice - Pardubice. Pozn.: Hraje se na čtyři vítězné zápasy.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mounfieldhk