Pátek

29. září 2023

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Pavlík kraluje, stále pálí nejtvrději. Alespoň v něčem mám nadvládu, říká

9. 3. 2022

page.Name
Hokejisté Hradce Králové završili úspěšnou základní část, v níž se umístili na prvním místě. Individuální úspěch přidal obránce Filip Pavlík, který se už počtvrté stal mužem s nejtvrdší střelou v extralize. „Alespoň v něčem mám nadvládu,“ říká s úsměvem devětadvacetiletý bek. Mountfield má nyní krátké volno a pak se vrhne do přípravy na vrchol sezony. Půjde o titul.

S historickými zápisy začal útočník Jakub Lev, který v 58. kole proti Litvínovu (3:0) nastoupil ke svému 594. zápasu v extralize v řadě, čímž překonal rekord Petra Lešky a dostal se na první místo tabulek. K dnešnímu dni už má na kontě 596 utkání za sebou. Ve zmíněném duelu pak hokejisté Hradce Králové stvrdili první místo v základní části a ziskem Prezidentského poháru se zasloužili o dosud největší úspěch v dějinách klubu. Před závěrečným zápasem s Českými Budějovicemi (2:1 v prodl.) pak byl oceněn obránce Filip Pavlík, který obdržel pamětní plaketu poté, co počtvrté v řadě ovládl soutěž o nejtvrdšího střelce.

 „Je hezké, že si mi toto ocenění podařilo získat. Jsem za něj rád, alespoň v něčem mám nadvládu,“ uvedl s úsměvem na klubovém webu Filip Pavlík, který byl s 10 góly nejlepším střelcem mezi hradeckými obránci a umístil se i v popředí pořadí mezi extraligovými beky.  

Na schopnosti devětadvacetiletého rodáka z Třebíče, který se hokejovému řemeslu vyučil v Třinci, bude Mountfield spoléhat i ve vyřazovacích bojích. Pavlík dokáže vyslat puk na branku rychlostí až 180 km/hod.

„V play off to chci potvrdit a pořádně střílet, dostávat to klukům do branky, aby to tam mohli dorážet. Když my obránci to budeme všichni házet od modré před branku, tak góly budou padat,“ říká Pavlík.  

Do čtvrtfinále svěřenci trenéra Tomáše Martince naskočí 19. a 20. března. První dva zápasy odehrají doma. Než však začnou přípravu na vrchol sezony, čeká je pár dní bez hokeje. „Máme tři dny volna, úplně bez tréninku. Jsme za to rádi, každý může doléčit zranění, načerpáme síly a pak zase půjdeme do toho, abychom se dobře připravili na play off,“ uvedl hradecký hokejista.

Mountfield se na vyřazovací boje naladil výhrou v závěrečném 60. kole nad Českými Budějovicemi (2:1 v prodl.). „Hlavně jsme chtěli odehrát dobrý zápas, abychom se zase vrátili na výherní vlnu a odčinili prohru ve Vítkovicích. Šli jsme si za tím, že chceme vyhrát,“ poukázal Pavlík.

Soupeř pro hradeckého vítěze základní části vzejde z předkola, které začíná v pátek 11. března. A pak už půjde do tuhého. Bitva o hokejového mistra vypukne a Mountfield patří k favoritům. První krok začne ve čtvrtfinále.

„Těším se hrozně moc. Vrchol sezony nám začíná a všichni jsou na stejné startovní čáře,“ neskrývá napětí Pavlík. „Čekání na soupeře je výhoda. Budeme mít alespoň možnost vidět, jak se našemu případnému soupeři daří, jestli se mu nezraní hráči a podobně. Na zápasy předkola ale nekoukám, až večer se vždycky podívám na výsledky, jak to dopadlo,“ dodal Filip Pavlík.

Čtvrtfinalisté: Hradec Králové, Třinec, Sparta, České Budějovice.
Předkolo play off: Pardubice - Karlovy Vary, Plzeň - Mladá Boleslav, Liberec - Brno, Vítkovice - Olomouc (série začínají v pátek 11. března a hrají se na tři vítězné zápasy).  

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz