Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Liga mistrů i turnaj v Kitzbühelu. Mountfield čeká pestré léto

6. 6. 2022

page.Name
Na atraktivní zápasy se zahraničními soupeři se mohou těšit v letním období fanoušci hokejového Hradce Králové. Mountfield čeká opravdu pestrý program – v srpnu přípravné zápasy na domácím ledě, účast na mezinárodním turnaji v rakouském Kitzbühelu a v září těsně před startem extraligy prestižní duely se silnými soupeři v Lize mistrů.

Hokejisté Hradce Králové, kteří v minulé sezoně vyhráli základní část extraligy a získali Prezidentský pohár, už jsou v přípravě na novou sezonu. Tým zatím není v suché části přípravy kompletní, zahraniční hráči a například i kapitán Radek Smoleňák mají individuální program a k mužstvu se připojí v červenci.  

První přípravné utkání Mountfield sehraje v úterý 9. srpna, kdy se na domácím ledě utká se slovenským týmem Bratislava Capitals.

Následně hradecký tým vyrazí do rakouského Kitzbühelu, kde bude jedním ze čtyř účastníků prestižního mezinárodního turnaje Red Bulls Salute. V semifinále se svěřenci trenéra Tomáše Martince střetnou v sobotu 13. srpna s předním německým celkem EHC Red Bull Mnichov, který v minulém ročníku tamní soutěže DEL prohrál 1:3 na zápasy s Eisbärenem Berlín, tedy týmem, který Východočechy pro změnu čeká v Lize mistrů.

O den později, v neděli 14. srpna, Hradečtí nastoupí v Kitzbühelu k utkání o umístění. Druhou dvojici tvoří švýcarský šampion EV Zug a pořádající celek EC Red Bull Salzburg, který je čerstvým držitelem titulu z minulého ročníku mezinárodní soutěže ICE Hockey League.

Po návratu domů Mountfield prověří dva rakouské týmy a hradečtí fanoušci je mohou vidět na vlastní oči v domácí hale. Prvním soupeřem bude v úterý 23. srpna Vienna Capitals a o dva dny později na východ Čech dorazí Graz 99ers.

Čtěte také: Los Ligy mistrů: Hradec čeká Frölunda, Eisbären Berlín a Grenoble

 

Před extraligovým startem, kterým pro Hradec bude v pátek 16. září domácí duel s Libercem, Mountfield vstoupí do Ligy mistrů, do evropské soutěže, v níž si v roce 2020 zahrál finále s Frölundou (1:3). A hned první zápas ve čtvrtek 1. září dá na tento památný duel vzpomenout. Mountfield se utká právě s předním švédským celkem, tentokrát ovšem na ledě soupeře. V hradecké ČPP Aréně se Frölunda ukáže 10. září.  

Mezitím Východočeši dvakrát vyzvou francouzského mistra z Grenoblu, v jehož dresu si dříve zahrál i současný hradecký útočník Jordann Perret, který se dokonce nedaleko tohoto města narodil. První utkání se hraje 3. září ve Francii, o pět dní později se oba týmy střetnou na východě Čech.

Skupinu G hokejisté Mountfieldu uzavřou až v říjnu atraktivními souboji s německým šampionem Eisbärenem Berlín, na jehož ledě se 5. října odehraje úvodní duel, odveta je pak na programu o týden později v Hradci. Ze skupiny postoupí do play off dva nejlepší celky.   

Program letní přípravy hokejistů Hradce Králové:

 • Přípravné utkáni – úterý 9. srpna: Hradec Králové – iClinic Bratislava Capitals
 • Turnaj Red Bulls Salute v Kitzbühelu (Rakousko) – sobota 13. srpna, 17.00: EHC Red Bull Mnichov – Hradec Králové (semifinále č. I), 20.30: EC Red Bull Salzburg – EV Zug (semifinále II).
  Neděle 14. srpna, 15.00: zápas o 3. místo, 19.00: finále
 • Přípravné utkání – úterý 23. srpna:  Hradec Králové – Vienna Capitals (Rak.)
  Přípravné utkání – čtvrtek 25. srpna: Hradec Králové – Graz 99ers (Rak.)
 • Liga mistrů – skupina G:
 • 1. kolo – čtvrtek 1. září, 19.05: Frölunda HC – Hradec Králové
 • 2. kolo – sobota 3. září, 18.30: HC Grenoble – Hradec Králové
 • 3. kolo – čtvrtek 8. září, 17.30: Hradec Králové – HC Grenoble
 • 4. kolo – sobota 10. září, 16.00: Hradec Králové – Frölunda HC
 • 5. kolo – středa 5. října, 19.30: Eisbären Berlín – Hradec Králové
 • 6. kolo – středa 12. října, 17.30: Hradec Králové – Eisbären Berlín

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček, Jan Vavřina/mountfieldhk.cz