Čtvrtek

2. února 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Mountfield bez soupeře. Slovenský klub se po tragických událostech nevrátí

29. 7. 2022

page.Name
Hokejisté Hradce Králové musejí pro úvodní přípravný zápas hledat nového soupeře. Mountfield se měl 9. srpna utkat na domácím ledě s týmem iClinic Bratislava Capitals, jenže slovenský klub oznámil, že po loňském předčasném konci, který byl způsoben tragickými událostmi, už svoji činnost znovu nezahájí.

Zápas s týmem iClinic Bratislava Capitals měl být pro hokejisty Hradce Králové prvním v letošní letní přípravě, která je z pohledu Mountfieldu velmi pestrá. Utkání se mělo odehrát v úterý 9. srpna na východě Čech. Slovenský klub ovšem v závěru července oznámil, že už svoji činnost neobnoví. 

„Potvrzujeme informace o konci působení hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals. V posledních měsících jsme s odhodláním pracovali na opětovném vstupu klubu do nadnárodní ICE Hockey League, přičemž všechno se už schylovalo k přípravě na nový ročník,“ uvedl bratislavský hokejový klub v prohlášení.

Osud slovenského klubu, s nímž se Hradečtí utkali už loni, poznamenaly tragické události. Capitals působili v nadnárodní lize ICE Hockey League, ale loni v listopadu ze soutěže odstoupili poté, co nejprve v zápase v Dornbirnu zkolaboval útočník Boris Sádecký, který následně zemřel. Dva dny na to byl nalezen mrtev generální ředitel a viceprezident klubu Dušan Pašek mladší.

V květnu bratislavský klub oznámil návrat, novým sportovním ředitelem se měl stát Peter Draisaitl, který dříve vedl z pozice trenéra také Hradec Králové a v uplynulém ročníku byl i koučem Capitals. V polovině června byla nachystána tisková konference, jenže představení klubu a kádru muselo být kvůli náhlé zdravotní indispozici jednoho z členů realizačního týmu přeloženo.

„Před pár týdny se spustila negativní mediální antikampaň, jejímž cílem je zdiskreditovat značku iClinic a její víceré lékaře. Klub do poslední chvíle věřil ve zvrat situace, ale chce být vůči lize korektní. Proto musíme s politováním oznámit, že klub definitivně ukončuje svou činnost,“ stojí dále v prohlášení slovenského klubu.

Mountfield tak shání nového soupeře, s nímž odstartuje zápasovou část letní přípravy. Hradečtí hokejisté se dále zúčastní turnaje v Kitzbühelu a na začátku září vstoupí do Ligy mistrů. Extraligu začnou v pátek 16. září domácím zápasem proti Liberci. 

Program hokejistů Hradce Králové:

 • Přípravné utkáni – úterý 9. srpna: Hradec Králové – soupeř v jednání
 • Turnaj Red Bulls Salute v Kitzbühelu (Rakousko) – sobota 13. srpna, 17.00: EHC Red Bull Mnichov – Hradec Králové (semifinále č. I), 20.30: EC Red Bull Salzburg – EV Zug (semifinále II). Neděle 14. srpna, 15.00: zápas o 3. místo, 19.00: finále
 • Přípravné utkání – úterý 23. srpna:  Hradec Králové – Vienna Capitals (Rak.)
  Přípravné utkání – čtvrtek 25. srpna: Hradec Králové – Graz 99ers (Rak.)
 • Liga mistrů – skupina G:
 • 1. kolo – čtvrtek 1. září, 19.05: Frölunda HC – Hradec Králové
 • 2. kolo – sobota 3. září, 18.30: HC Grenoble – Hradec Králové
 • 3. kolo – čtvrtek 8. září, 17.30: Hradec Králové – HC Grenoble
 • 4. kolo – sobota 10. září, 16.00: Hradec Králové – Frölunda HC
 • 5. kolo – středa 5. října, 19.30: Eisbären Berlín – Hradec Králové
 • 6. kolo – středa 12. října, 17.30: Hradec Králové – Eisbären Berlín

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz