Pátek

31. března 2023

Nyní

13°

Zítra

11°

Svátek má

Nedomlel v reprezentaci. Do Hradce se vrací Pavlík, pokračuje Koukal

20. 4. 2022

page.Name
Hokejový Hradec Králové má svého zástupce v reprezentaci. Finský trenér národního týmu Kari Jalonen povolal k dvěma utkáním na Slovensku obránce Richarda Nedomlela, pro něhož to bude premiéra v českém dresu. Mountfield také oznámil novinky z extraligového kádru: Vrací se odchovanec Radovan Pavlík a smlouvu prodloužil devětatřicetiletý Petr Koukal.

Hokejisté Hradce Králové měli po nečekaném vyřazení ve čtvrtfinále play off s Mladou Boleslaví třítýdenní pauzu, ale obránce Richard Nedomlel v nejbližších dnech naskočí do ostrého zápasu. Nový trenér české reprezentace Kari Jalonen osmadvacetiletého obránce povolal na nadcházející dva zápasy proti Slovensku. První duel se uskuteční ve čtvrtek ve Spišské Nové Vsi a druhý v sobotu v Trenčíně.

Program české reprezentace před čs

Euro Hockey Challenge:
21. dubna, 17.30: Slovensko – Česko (Spišská Nová Ves)
23. dubna, 15.00: Slovensko – Česko (Trenčín)

České hokejové hry (Ostrava):
28. dubna, 17.30: Finsko – Česko
30. dubna, 16.00: Česko – Švédsko
1. května, 16.00: Česko – Rakousko

Švédské hokejové hry (Stockholm):
5. května, 19.00: Česko – Švédsko
7. května, 12.00: Finsko – Česko
8. května, 12.00: Švýcarsko – Česko

Pro Nedomlela to bude premiéra v národním týmu, který se už čtvrtý týden chystá na nadcházející mistrovství světa. 

„Pozvánka mě moc potěšila. Je to poprvé, co budu v reprezentačním A-týmu, a už se na to těším. V národním mužstvu odvedu maximum, co bude v mých silách, stejně jako v hradeckém dresu,“ uvedl na klubovém webu Nedomlel, jenž v Hradci působí od roku 2018. Za tu dobu se urostlý, 193 centimetry vysoký, obránce vypracoval v oporu zadních řad.

Česká reprezentace pod vedením finského kouče Jalonena nyní pobývá na soustředění v Ostravě, kde tým také čeká po dvou utkáních na Slovensku vystoupení na Českých hokejových hrách. Do světového šampionátu, který se uskuteční od 13. do 29. května ve Finsku, národní tým ještě absolvuje Švédské hokejové hry ve Stockholmu.

Návrat odchovance, mistr světa pokračuje

Hokejový Mountfield také oznámil další novinky v kádru. Vedení klubu získalo zpět svého odchovance Radovana Pavlíka, který v sezoně 2020/21 nejprve odešel na hostování do Liberce, aby se poté přesunul do Komety Brno. Nyní se čtyřiadvacetiletý útočník vrací do mateřského klubu.

„Radek projevil zájem se vrátit do našeho klubu. Uvědomuje si, že poslední dva roky nebyly ze sportovního hlediska ideální a rád by se pokusil o jakýsi restart své kariéry. Chceme mu jako našemu odchovanci dát šanci a vzhledem k dvoucestné smlouvě ho můžeme použít i v Kolíně. Bude záležet především na jeho výkonnosti, kde bude v průběhu sezony působit,“ řekl generální manažer Aleš Kmoníček.

V bohaté kariéře bude pokračovat i devětatřicetiletý útočník Petr Koukal, který v Mountfieldu podepsal novou dvoucestnou smlouvu s tím, že by měl hrát převážně v prvoligovém Kolíně a v případě potřeby bude povolán do extraligového celku.

„Chtěli jsme Petra i nadále udržet v organizaci a také on chce ještě pokračovat ve své kariéře. Výsledkem byla poměrně rychlá dohoda a uzavření nové dvoucestné smlouvy. Rádi bychom, aby Petr primárně využil svoje zkušenosti v Kolíně, kde by měl hrát klíčovou roli, a v případě potřeby ho můžeme použít i pro naše A-mužstvo,“ řekl na klubových stránkách Kmoníček na adresu mistra světa z roku 2010.

V týmu Mountfieldu by se mohl objevit také Matěj Morong. Dvacetiletý útočník už oblékal kolínský dres, ale vedení hradeckého klubu očekává, že by se mohl dostat i do extraligového kádru. „I když jsme od Matěje čekali v této sezoně více, myslíme si, že je v něm potenciál dostat se do extraligového A-týmu. I proto jsme s ním uzavřeli roční kontrakt s roční opcí," nastínil Kmoníček.

Asistent se hledá, Tvrdík zůstává

V realizačním týmu zatím není obsazené místo asistenta hlavního trenéra Tomáše Martince poté, co Hradec opustil Ladislav Čihák. V tomto směru probíhají jednání. Naopak o další dva roky klub prodloužil smlouvu s kondičním trenérem a videokoučem Michalem Tvrdíkem, někdejším extraligovým hokejistou.

„Michal se stal během několika posledních let nedílnou součástí našeho realizačního týmu. Zejména v roli kondičního trenéra dokáže náš hráč velmi dobře připravit jak na suchu, tak i v rámci individuální přípravy na ledě. I on měl svůj podíl na tom, že jsme v letošní sezóně získali Prezidentský pohár. Jsem rád, že je v Hradci spokojený a měl velký zájem na pokračování spolupráce, což vedlo k uzavření nové smlouvy,“ uvedl Aleš Kmoníček.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz