Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Mountfield oznámil posily: Růžička, Rymsha a Zachar

1. 5. 2022

page.Name
Trojici nových posil na příští sezonu oznámil hokejový Hradec Králové. Do týmu vítěze základní části minulého ročníku extraligy přicházejí brankář Jan Růžička, americký bek River Rymsha a útočník Marek Zachar. Mountfield by rád ještě vyztužil ofenzivu o zkušeného produktivního forvarda a do útoku by také rád přivedl i důrazného hráče.

Brankář Jana Růžička z Mladé Boleslavi, americký obránce River Rymsha z Popradu a útočník Marek Zachar z Liberce se stali novými akvizicemi hokejistů Hradce Králové. Pětadvacetiletý Růžička v týmu letošního držitele Prezidentského poháru za vítězství v základní části, který v play off vypadl už ve čtvrtfinále, vytvoří dvojici s Finem Henrim Kiviahem po odchodu Filipa Novotného do Mladé Boleslavi.

Růžička odchytal v extralize za mateřskou Mladou Boleslav 120 zápasů s průměrem 2,29 obdržené branky na zápas, s úspěšností zákroků 91,75 procenta a šestkrát udržel čisté konto. V minulé sezoně při dubnové výhře v Euro Hockey Challenge v Norimberku nad Německem 4:1 debutoval v české reprezentaci.

Čtěte také: Nedomlel v reprezentaci. Do Hradce se vrací Pavlík, pokračuje Koukal

 

„V Honzovi vidíme potenciál a možnost sportovního růstu, proto jsme si ho na přestupovém trhu vybrali. On sám měl velký zájem opustit Mladou Boleslav a připojit se k našemu mužstvu, výsledkem je dvouletá smlouva s možností roční opce," uvedl v tiskové zprávě Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu.

Pětadvacetiletý Rymsha přišel do slovenské extraligy v roce 2020 a po roce stráveném v Detvě zamířil do Popradu. Za dvě sezony v tamní nejvyšší soutěži si připsal ve 103 zápasech včetně play off 55 bodů za 13 branek a 42 asistencí. Po působení na Dartmouth College a Miami University v NCAA strávil poslední sezonu před odchodem do Evropy v Norfolku v nižší AHL.

„River je hráč, kterého jsme delší dobu sledovali, a pevně věříme, že zapadne do naší koncepce. Zdobí ho dobré bruslení a kreativita. Je to obránce s dobrou přihrávkou a navíc je fyzicky disponovaný," řekl Kmoníček na adresu 191 centimetrů měřícího a 93 kilogramů vážícího rodáka z Huntington Woods, který se upsal na dva roky.

Aktuální složení A-týmu
Mountfieldu HK:

  • brankáři (3): Henri Kiviaho (Fin.), Jan Růžička, Tomáš Sajdl
  • obránci (8): Jérémie Blain (Kan.), Michael Gaspar, Bohumil Jank, Petr Kalina, Graeme McCormack (Kan.), Richard Nedomlel, Filip Pavlík, River Rymsha (USA)
  • útočníci (15): Lukáš Cingel (Sloven.), Aleš Jergl, Kelly Klíma (USA), Kevin Klíma (USA), Petr Koukal, Christophe Lalancette (Kan.), Jakub Lev, Lukáš Pajer, Radovan Pavlík, Jordann Perret (Fr.), Radek Pilař, Radek Smoleňák, Nikita Ščerbak (Rus.), Martin Štohanzl, Marek Zachar

Třiadvacetiletý Zachar, který s Mountfieldem podepsal dvouletou smlouvu s opcí, už v Hradci Králové hostoval v ročníku 2020/21. V extralize si ve 238 duelech připsal 57 bodů za 28 branek a 29 asistencí. Má na kontě i dva zápasy v národním týmu a zaznamenal jednu přihrávku.

„Marek k nám přichází jako hráč, kterého měl Tomáš Martinec ve svých prioritách hodně vysoko. Měl by velmi rychle zapadnout do našeho systému. Navíc díky svému působení v Hradci přesně ví, do čeho jde. Jsme přesvědčeni, že má potenciál i na zlepšení své produktivity," doplnil Kmoníček.

Mountfield už v lednu opustil brankář Štěpán Lukeš, který zamířil do Karlových Varů výměnou za Novotného. Mountfield opouští také bek Radim Šalda, finský kanonýr Ahti Oksanen, jenž odešel do švédského Oskarshamnu, a další útočník Jakub Orsava. Ostatní hráči dosavadního kádru mají v klubu platnou smlouvu, ale další působení ruského útočníka Nikity Ščerbaka je podmíněno získáním víza.

Hokejový Hradec Králové ovšem nadále sleduje hráčský i trenérský trh, kde se stále jedná o druhém asistentovi trenéra Tomáše Martince, a rád by přivedl dva hráče do ofenzivy - zkušeného produktivního útočníka a také důrazného forvarda.

 

ČTK, jt
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz