Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Fárali jsme celý zápas, chválil Nedomlel

29. 1. 2022

page.Name
Tohle vítězství bylo potřeba. Hokejisté Hradce Králové porazili ve 46. kole Liberec 6:2 a pocit z výhry zažili po třech prohrách. „Potřebovali jsme se od něčeho odrazit. Proto jsem rád, že jsme fárali celých šedesát minut a vyhráli," pochvaloval si obránce Richard Nedomlel. „Musíme v tom pokračovat,"´přidal se Jakub Orsava, parťák z útoku.

Hokejisté Hradce Králové po třech porážkách zabrali, porazili Liberec a vrátili se zpět na druhé místo tabulky. Obránce Richard Nedomlel i útočník Jakub Orsava si po jednoznačné výhře pochvalovali, že se Východočeši vrátili zpět ke své hře.

„Prohráli jsme třikrát za sebou a potřebovali jsme se od něčeho odrazit. Proto jsem rád, že jsme fárali celých šedesát minut a vyhráli," řekl Nedomlel.

Jenom prvních pár minut byli na ledě lepším týmem hosté. Od prvního gólu Kellyho Klímy se obraz hry začal rychle naklánět na stranu Hradce. „Prvních pár střídání jsme trošku zaspali, ale řekli jsme si to na střídačce a pak už jsme si to pohlídali. Nakonec jsme vyhráli třetinu 2:0," uvedl Orsava.

Lvi versus Tygři, to jsou vždy bitvy o každý centimetr ledu i emoce, které zvedají fanoušky ze sedadel. Hokejovost doplňuje velká porce bojovnosti, upracované góly mají větší váhu než ty krásné. Mountfield ale tentokrát zvládal obojí.

„Říkali jsme si, že oni se hodně stahují do brány, takže tam od nás musí být velký tlak. A dali jsme z toho nějaké góly,“ cenil si Orsava. "Liberec vždycky kouše, je to s ním náročné. Jsou brusliví a hrají fyzický hokej, takže jsme se je snažili trochu víc dohrávat. Byli jsme na to připravení víc než v minulých zápasech," doplnil jej Nedomlel.

Gólem a nahrávkou se na výhře podílel i ruský útočník Nikita Ščerbak, který tak potvrdil, že pro Hradec Králové bude platnou posilou. Od svého příchodu bodoval ve všech třech zápasech. Do kádru zapadl drzostí, rychlostí i šikovností.

„Ano, je šikovný, má výborné bruslení a vidí hru. Dneska se nám spolu hrálo docela dobře," ocenil jej Orsava. Sám připravil Ščerbakovi gól před prázdnou branku, a to poté, co dojel jeho odražené nahození. „Asi se ve škole dobře učil fyziku," smál se hradecký útočník. „Pak už jsem mu to jen hodil před bránu a on to dorazil," doplnil Orsava.

Hradečtí se tak vrátili na druhé místo extraligy před Pardubice. Vypadá to, že oba východočeští rivalové by se mohli na špičce tabulky přetahovat až do konce základní části.

„To je spíš pro fanoušky, my se snažíme vyhrát každý zápas. Od toho se pak odvíjí tabulka, jestli stoupáme, nebo klesáme. Teď jsme po dlouhé době vyhráli za tři body, tak musíme pokračovat,"´dodal Orsava.

V neděli se hradečtí doma utkají s Vítkovicemi (16.00).

ČTK
Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK