-1°

Bitky, chabá koncovka a prohra. Hradečtí na Hané neuspěli

27. 11. 2022

page.Name
Hokejisté Hradce Králové prohráli v utkání 23. kola extraligy v Olomouci 0:5, když domácí brankář Jan Lukáš zneškodil všech 31 pokusů hráčů Mountfieldu. Zejména ve třetí třetině bylo k vidění několik potyček a bitek. Rozhodčí celkem rozdali 74 trestných minut.

Hokejisté Hradce Králové hodlali napravit páteční nezdar s Plzní (1:4), ale na Hané se jim to nepodařilo. V první třetině Olomouc vstřelila vedoucí gól po hezké akci. Trojice Navrátil, Plášek, Kunc si vyměnila puk a Navrátil skóroval do odkryté branky. Na brankář Mountfieldu dále vypálil Káňa. Na druhé straně domácí gólman Lukáš zasahoval proti střelám Radovana Pavlíka a jeho jmenovce Filipa či pokusu Kellyho Klímy z bezprostřední blízkosti.

Ve druhé třetině se olomoucký tým prosadil z první větší šance, když střelu Ondruška od modré čáry tečoval za Růžičkova záda Olesz. Hradečtí se poté vybudili k náporu, ale brankáře Lukáše nepřekonali a po ráně Blaina kotouč zastavila horní tyč. Tlak Mountfieldu utnul olomoucký kapitán Ondrušek, který při špatné rozehrávce hostů zachytil puk na modré čáře a prudkou střelou z mezikruží prostřelil Růžičku. O minutu později navíc z podobného místa udeřil také Káňa a poslal Hanáky do čtyřbrankového vedení.

Třetí třetina přinesla šance na obou stranách, ale mezi úspěšné střelce se zapsal pouze domácí Knotek. Na ledě se poté hodně jiskřilo, došlo i na šarvátky a bitky. Rozhodčí celkem udělili 74 trestných minut.

Hradečtí hokejisté jsou v tabulce devátí. V dalším kole přivítají v úterý 29. listopadu Mladou Boleslav (18.00).

Hlasy trenérů:

Boris Žabka (Olomouc): „Po nevydařeném zápase s Kladnem jsme udělali maximum, abychom se vrátili k naší hře. Chtěl bych kluky pochválit a zároveň jim poděkovat, že po takovém zápase jsme dokázali vyhrát. Výborní diváci nás hnali dopředu. Po druhém gólu jsme z toho trošku vypadli, byla tam pasáž, ve které si soupeř vytvořil šance, ale díky naší obětavosti jsme to dokázali ustát. Zápas rozhodl třetí gól.“

Petr Svoboda (Hradec Králové): „Měli jsme pomalejší rozjezd v první třetině, kdy jsme nebyli tolik aktivní. Začali jsme hrát, až když jsme prohrávali 0:2. Nakoplo nás oslabení, ve kterém jsme měli největší šance. Strašně se však nadřeme na gól, navíc velmi lehce inkasujeme. Malé věci neděláme správně.“

Hokejová extraliga - 23. kolo:

Olomouc - Hradec Králové 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Navrátil (Kunc, Plášek), 25. Olesz (Ondrušek, Kusko), 32. Ondrušek, 33. J. Káňa (J. Knotek, Dujsík), 59. J. Knotek (J. Káňa, Dujsík). Rozhodčí: Šír, Cabák - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:8, navíc Nahodil, Kunc, Kusko, Bambula, Škůrek - Kelly Klíma, Kevin Klíma, Lalancette, Okuliar, Kalina všichni 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 4262.
HC Olomouc: Lukáš - Dujsík, Ondrušek, Škůrek, Mareš, Švrček, T. Černý, Řezníček - Bambula, J. Knotek, J. Káňa - Olesz, Nahodil, Kusko - Navrátil, Kunc, Plášek - A. Rutar, Anděl, Menšík. Trenér: J. Tomajko.
Mountfield Hradec Králové:J. Růžička - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Pilař, Marcel - Jergl, Lalancette, Kevin Klíma - Doležal, Lev, Zachar - Kelly Klíma, Cingeľ, Okuliar - Pajer, Štohanzl, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Další výsledky:

Sparta - Kladno 5:1, Vítkovice - Karlovy Vary 4:2, Plzeň - Třinec 2:1, České Budějovice - Liberec 4:1, Pardubice - Brno 4:3 po sam. náj., Mladá Boleslav - Litvínov 6:4.

1. Pardubice 23 13 6 3 1 78:45 54
2. Vítkovice 23 13 2 5 3 78:58 48
3. Olomouc 23 12 3 0 8 61:47 42
4. Třinec 22 10 2 4 6 64:46 38
5. Brno 22 9 4 1 8 61:62 36
6. Mladá Boleslav 22 7 4 4 7 50:50 33
7. Plzeň 23 7 3 5 8 63:64 32
8. Sparta Praha 23 7 4 1 11 60:62 30