Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Lev dokončil povalení Rytířů. Byl to zápas harakiri, prohlásil

2. 11. 2022

page.Name
Jedním z hlavních hrdinů výjimečného extraligového utkání mezi hokejisty Hradce Králové a Kladna byl domácí útočník Jakub Lev, který v poslední vteřině základní hrací doby vyrovnal na 7:7 a v prodloužení připravil rozhodující branku pro Graemea McCormacka. Na úterní večer se bude ještě hodně dlouho vzpomínat.

Zápas dvou střelecky utrápených týmů - Hradce Králové a Kladna - nabídl hned několik různých nálad a tváří. Od téměř rekordního nástupu Mountfieldu přes domácí trápení v přesilovkách, kladenský obrat, stíhací jízdu Mountfieldu, vyrovnání v čase 59:59 až po vítěznou tečku zadáka McCormacka.

„Byl to zápas harakiri, to jsem ještě neviděl. To bylo jako za druhé světové, když lítali a sestřelovali domy. Dopředu to samozřejmě vypadalo dobře, ale dozadu tam bylo okno," připustil Lev v rozhovoru s novináři.

„Mohlo to skončit 10:10. Nebo klidně taky 12:12. Jsme rádi za dva body, upletli jsme z něčeho bič, ale musíme si toho hodně vysvětlit. Takhle by to nešlo," ulevil si Lev.

Královéhradečtí dosud neměli velké problémy v defenzivě, ale tentokrát předvedli snad víc chyb než za několik posledních zápasů dohromady. Vedení 2:0 i 3:2 tým Mountfieldu promarnil a po druhé třetině naopak ztrácel tři góly. Deset minut z druhé části přitom strávil v početních výhodách.

„Bylo to lehkovážností i špatnými přesilovkami. Tým to semlelo. Deset lidí hrálo špatně přesilovky, další vypadli z tempa, protože osm minut nebyli na ledě. Pak se to nabalovalo dokola a takhle to dopadlo," kroutil hlavou Lev.

Čtěte také: Obrat snů s Rytíři. Na hráče jsem pyšný, řekl Martinec

 

I za stavu 4:7 ale podle něj hráči pořád věřili, že stav mohou vyrovnat. „Jestli chcete být silný tým, tak prostě musíte bojovat až do konce a doufat, že se to povede. My jsme hráli vyloženě na risk, několik minut bez gólmana. Prostě to vyšlo, šli jsme si za tím a štěstí nás na konci odměnilo," cenil si Lev bojovnosti Východočechů.

Nejvíce odměnilo právě hradeckého útočníka s třicítkou na zádech. Lev dostal puk za brankáře Adama Brízgalu v čase 59:59 a v aréně tak spustil ohromnou vlnu euforie. „Po vstřelení gólu jsou to vždycky největší emoce, a ještě když se vám to povede takhle na konci. Nestává se to každý den, že dáte gól v poslední vteřině," přiznal Lev.

Dvě trefy během šestnácti sekund už neustál majitel Rytířů legendátní Jaromír Jágr, který naštvaně opustil střídačku a už neviděl, jak domácí v nastavení nepůjčili soupeři puk a rozhodl o zisku bonusového bodu pro sebe. „Zatlačili nás na dlouho do pásma, už jsme to neustáli," připustil kladenský Tomáš Plekanec.

Namísto radosti ze zázračného obratu ale v hradecké kabině zavládlo spíš rozčarování z bláznivého průběhu utkání. „Myslím si, že přijde velká kritika. A oprávněná. Chceme se zlepšovat a určitě se neuspokojíme tím, že jsme to dotáhli. Musíme hrát šedesát minut a být dobří celý zápas. Nespoléhat se na to, že dáme za pár minut tři góly," dodal Lev.

 

Jiří Tůma, ČTK
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz