Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Změny v Hradci: Odchází Nedomlel, vrací se Rosandič

10. 11. 2022

page.Name
Jedna z opor minulé sezony obránce Richard Nedomlel na vlastní žádost opouští hokejový Hradec Králové. Devětadvacetiletý řízný bek odchází do Liberce, odkud se na východ Čech vrací slovenský zadák Mislav Rosandič. Dres Mountfieldu nově oblékne útočník Zdeněk Doležal z Českých Budějovic, který zatím přichází na měsíční hostování.

V uplynulých dnech se o tom hovořilo, nyní se to stalo skutečností. Obránce Richard Nedomlel, jeden ze strůjců vítězství v základní části minulého ročníku extraligy, na vlastní žádost odchází z hokejového Hradce Králové. Spekulovalo se, že by mohl zamířit do Třince, nakonec posílí Liberec, odkud opačným směrem míří slovenský bek Mislav Rosandič.

„Richard by rád zkusil něco nového, o což nás požádal. Po zvážení všech okolností jsme se domluvili, že ho do konce sezony uvolníme. Jako nejlepší variantu pro obě strany jsme společně vyhodnotili nabídku trejdu za Mislava Rosandiče, který projevil velký zájem u nás opětovně působit," vysvětlil na klubovém webu důvod hráčské výměny Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu.

Devětadvacetiletý Nedomlel, který v minulosti hrál i za pražskou Spartu, Mladou Boleslav a v Hradci působil více než čtyři roky, v letošních 16 extraligových zápasech nebodoval.

„Získali jsme jednoho z top defenzivních obránců v extralize. Slibujeme si od něj zvýšení důrazu před brankou a v soubojích u mantinelu, dobré zastavování akcí soupeře a obracení hry na soupeřovu stranu. Líbí se nám jeho fyzická hra, dobré blokování střel a věříme, že bude dalším hráčem, který bude dodávat našemu mužstvu respekt," pochvaluje si posilu Patrik Augusta, kouč a sportovní ředitel Liberce.

Nedomlel, který si díky výkonům v minulé sezoně vysloužil pozvánku do reprezentace, má s Mountfieldem podepsanou smlouvu i na příští sezonu a po skončení aktuálního ročníku by se měl do klubu vrátit. Po tu dobu jeho místo zaujme Mislav Rosandič, který se do Hradce Králové vrací po téměř třech letech.

„Potřebujeme doplnit obranu a jsem přesvědčený, že s Mislavem jsme získali kvalitu a hráče, kterého známe a jenž naopak zná Hradec," uvedl Aleš Kmoníček na adresu sedmadvacetiletého rodáka ze Záhřebu, jenž se ve třinácti letech přestěhoval na Slovensko. Rosandič za Mountfield nastupoval v letech 2017 až 2020, poté hostoval ve Vítkovicích a následně přešel do Liberce.

Do východočeského týmu také přišel útočník Zdeněk Doležal z Českých Budějovic, který bude v klubu minimálně na měsíčním hostování. A měl by vylepšit produktivitu.

„Ve většině dosavadních zápasů jsme měli problém s produktivitou, a tak jsme hledali a i nadále hledáme hráče, který umí dávat góly. Zdeněk je toho schopen, což v předchozích sezonách pravidelně potvrzoval. Domluvili jsme se s Českými Budějovicemi prozatím na měsíčním hostování. V případě, že nás v tomto období zaujme, jsme předběžně domluveni na případném prodloužení jeho působení u nás," uvedl Kmoníček. 

Odchovanec Sparty ovšem ve 14 utkáních tohoto extraligového ročníku v barvách Motoru nebodoval, navíc prý měl problémy s trenérem Jaroslavem Modrým. „Zdeněk se k nám těší a stejně jako my věří v úspěšný restart,“ přeje si Kmoníček přísun bodů od Doležala.

Hradec si zároveň pojistil kanadského útočníka Christophea Lalancettea, s nímž prodloužil smlouvu do konce příští sezony.

„Jelikož je Chris centr s velkým potenciálem, a navíc je v Hradci velmi spokojený, dohodli jsme se na prodloužení jeho stávajícího kontraktu o jednu sezonu, tedy do dubna 2024," řekl Aleš Kmoníček k novému kontraktu osmadvacetiletý rodáka z quebeckého Robervalu, jenž přišel do Hradce před loňskou sezonou. Aktuálně je Lalancette s bilancí 6 gólů a 7 asistencí druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. 

V extralize je nyní reprezentační přestávka, národní tým se zúčastní turnaje Karjala. Další zápas hokejisté Hradce Králové sehrají v pátek 18. listopadu doma s Litvínovem (18.00).

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz