Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Mountfield začal doma vítězně. Přetlačil rakouského soupeře

23. 8. 2022

page.Name
Poprvé v letošní letní přípravě se na domácím ledě ukázali hokejisté Hradce Králové a jejich představení bylo vítězné. Mountfield porazil Vídeň Capitals 3:2, když branky vstřelili Jakub Lev, Radek Pilař a Nikita Ščerbak. Ve čtvrtek dorazí na východ Čech další rakouský tým Graz 99ers (17.00).

Ve vítězném tažení pokračují hokejisté Hradce Králové v letní přípravě. Mountfield v prvním utkání na domácím ledě porazil tým Vídeň Capitals 3:2 a navázal na prvenství na turnaji v rakouském Kitzbühelu, kde porazil EHC RB Mnichov 7:1 a ve finále EC RB Salcburk 2:0.

Proti Vídni musel hradecký tým otáčet skóre. Už po sedmi minutách Armin Preiser překonal brankáře Jana Růžičku po úniku dva na jednoho.

Na přelomu první a druhé třetiny ovšem svěřenci trenéra Tomáše Martince třemi rychlými góly přetočili stav zápasu na svoji stranu. Nejprve před první pauzou Jakub Lev prudkou střelou zakončil kombinační akci. Po přestávce v krátkém sledu překonali Bernharda Starkbauma, rakouského reprezentačního gólmana, Radek Pilař a Nikita Ščerbak.

Pilař se prosadil po úniku v oslabení a po rychlém kontru skóroval i ruský útočník Ščerbak. Vídeň vrátil poměrně brzy do hry Nico Brunner, jenž se trefil nad Růžičkův beton, ale to bylo z brankových situací vše. Rakušané pak ovládli domluvené samostatné nájezdy po utkání.

Jeden z nájezdů absolvoval v hradeckém dresu i mladík Matěj Beneš, který si odbyl premiéru v A-týmu.

„Měl jsem jet s juniorkou do Brna, ale ráno jsem měl tři zmeškané hovory od trenéra Janouška, až čtvrtý jsem zvednul a zjistil jsem, že mám jít ráno s áčkem na trénink a připravit se možná i na večerní zápas. A nakonec jsem do něj šel," usmíval se Beneš. 

Junior Beneš sice nájezd neproměnil, ale zápas si užil, naskočil hned do první formace spolu s Jordannem Perretem a Martinem Štohanzlem.

„První střídání bylo pro mě těžký. Byl to pro rozdíl oproti juniorce. Nakonec jsem se do toho dostal a jsem rád, že jsme vyhráli," radoval se Matěj Beneš.

V dalším přípravném utkání Mountfield vyzve ve čtvrtek 25. srpna opět na domácím ledě další rakouský tým Graz 99ers (17.00).

Přípravné utkání:

Hradec Králové – Vídeň Capitals 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Lev (Okuliar, Blain), 22. Pilař, 22. Ščerbak (Lalancette) – 7. Preiser (Brunner), 28. Brunner (Sheppard, Kainz).
Rozhodčí: Pilný, Ondráček – Kis, Maštalíř.
Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1132.
Mountfield HK: Růžička – Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rymsha, Gaspar, Pilař – Perret, Štohanzl, Matěj Beneš – Zachar, Lev, Okuliar – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pavlík, Cingel, Smoleňák.
Vídeň Capitals: Steen (21. – 30. Starkbaum) – Piff, Hackl, Brunner, Posch, Wall, Fischer, Würschl – Preiser, Rotter, Antal, Bauer, Sheppard, Kainz, Pilloni, Gregoire, Kromp, Maxa, Prokeš, Bradley, Hartl.

 

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček/mountfieldhk.cz