Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Moje přání? Ať se čtvrtfinálová série rozhodne na ledě, říká Okuliar

17. 3. 2023

page.Name
Na jméno soupeře si museli sice počkat až do posledního možného termínu, na čtvrtfinále s Libercem jsou ale hradečtí hokejisté natěšení. Včetně Olivera Okuliara, který prožil povedenou základní část. I přesto, že vynechal téměř čtvrtinu z 52 kol kvůli zranění, zapsal celkem 29 kanadských bodů (13+16) a svým pojetím hry si získal srdce hradeckých fanoušků.

„Soupeř mi byl trochu jedno. Sledoval jsem ale sérii jak Třince, tak Liberce,“ začíná Okuliar odpovědí na otázku, koho si do čtvrtfinále přál raději. „Tygři to měli nakonec těžší, uhráli to až v pátém zápase,“ připomíná dramatickou sérii, kde Liberec prohrával v rozhodujícím duelu 0:3, nakonec ale dokázal vybojovat postup v prodloužení.

Jestli může být pro Hradec výhodou, že se Severočeši na postup nadřeli o něco více, ale slovenský forvard neví. „Možná to může být pro nás trochu výhoda, že nemusí mít tolik sil. Na druhou stranu zůstanou v tempu, jsou rozehraní,“ nabízí dva obligátní pohledy na věc odchovanec Trenčína.

Přestože si nejenom Jakub Lev přál, aby se celá série rozhodovala jenom na ledě, pomyslné vidle do toho lehce hodil hned po postupu přes Plzeň kouč Tygrů Patrik Augusta, který prohlásil, že vidí Mountfield jako favorita.

„Vidím to právě naopak, Liberec je pro mě favorit,“ říká Okuliar. „Snaží se na nás přehodit tlak, ale osobně to tak neberu. Myslím si, že jsou oba týmy velmi zkušené a jestli na nás pan Augusta hází tlak… jsou to od něj zbytečné řeči,“ má okamžitě jasno slovenský reprezentant.

Přitom ještě v listopadu to nevypadalo na vzestup tabulkou. Hradec se trápil a balancoval na hraně desítky. Do toho však velmi obstojně reprezentoval český hokej v Lize mistrů, kde došel až do čtvrtfinále. Jak přiznal 22letý útočník, týmu brala účast v evropské soutěži energii.

„Stálo nás to strašně moc sil, hlavně cestování bylo náročné. Hráli jsme stabilně pátek a neděli, k tomu ještě úterky nebo středy,“ naráží na náročný program včetně cestování do Švédska a Švýcarska. „Bylo to ale skvělé, pro nás to byla velká zkušenost a doufám, že nám to teď pomůže. Fakticky jsme letos už jedno play-off odehráli,“ vzpomíná na CHL Okuliar, a zároveň připomíná boje s Färjestadem a Zugem.

Po čtvrtfinálovém konci ale přišel velký obrat, který vyvrcholil novým klubovým rekordem, sérií deseti výher v řadě. „Už v prosinci bylo vidět, že se zvedáme. Hráli jsme dobré zápasy, na přelomu ledna a února nám to skvěle fungovalo a šlapali jsme i v závěru základní části. Sice jsme nebodovali na Spartě, ale to bylo spíše jenom o nás,“ naráží rychlý forvard na emotivní duel v O2 Areně, který Hradec ztratil 2:3.

Právě díky povedenému finiši se Lvi vyhoupli na čtvrté místo a útočník Marek Zachar po vítězném derby v posledním kole říkal, že si tým zasloužil postup tvrdou prací a hladem po úspěchu. S tím Okuliar souhlasí. „Určitě, nemůžu říct na nikoho, že by nepracoval nebo nemakal. Morálka je tu na vysoké úrovni, což se pak odráželo i v těch zápasech. Hrajeme náročný hokej, musíme být připraveni na sto procent. Teď je nejdůležitější fáze sezony a doufám, že v těch výkonech budeme pokračovat.“

Pro slovenského reprezentanta se navíc bude jednat o premiérové play-off v české extralize. „Díval jsem se na některé zápasy i z dřívějších sezon. Je to fyzicky náročný hokej, velmi silový, dohrává se každý souboj,“ prozrazuje „agent OO8“, co od vyřazovacích bojů očekává.

A co by si směrem do již poměrně vyostřených vztahů s Libercem přál? „Doufám, že se bude rozhodovat na ledě. A ne někde v novinách nebo na internetu,“ uzavírá sympatický trenčínský rodák.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček | Mountfield HK