Pondělí

27. května 2024

Nyní

21°

Zítra

17°

Svátek má

Pořád můžeme hrát líp, řekl hradecký střelec Klíma po vyrovnání série

21. 3. 2023

page.Name
Pouze Kevin Klíma a Lukáš Cingeľ zatím skórovali za hokejisty Hradce Králové ve čtvrtfinálové sérii s Libercem. Klíma už má na kontě tři góly. Včetně toho, kterým rozhodl druhou bitvu pod Bílou věží pouhé dvě minuty před koncem třetí třetiny.

Klíma na konci 58. minuty podnikl úspěšný výpad s Oliverem Okuliarem a díky jeho přesnému zakončení pod ruku brankáře Petra Kváči vyhrál Hradec Králové 3:2. "Byla to práce všech kluků. Bobby Jank to začal v rohu, Ethan Werek poslal puk na Olivera Okuliara. Ten mi skvěle nahrál a já jsem jenom vystřelil," popsal Klíma rozhodující gól.

Hokejisté Mountfieldu tak Liberci vrátili pozdní obrat a rozhodnutí z prvního duelu. Zápasy se od sebe jinak příliš nelišily, byť Východočeši tentokrát ztratili dokonce dvoubrankový náskok. "Myslím si, že jsme ve výkonu přidali, ale pořád můžeme hrát líp. Hlavně v závěrech zápasů děláme hloupé fauly, ty musíme ze hry vyřadit," nabádal Klíma, jenž v neděli apeloval na charakter týmu.

Ten nyní Hradečtí v těsné koncovce prokázali. "My víme, jakou máme v kabině sílu. Moc se o tom nemusíme bavit, prostě si musíme věřit a hrát jako tým," řekl Kevin Klíma.

Do jeho útoku se po matném nedělním výkonu posunul Ethan Werek. Kanaďanovi změna viditelně prospěla a těžila z ní celá formace. "Ethan hraje výborně na puku, je silný a na ledě má přehled. Hraje se s ním fakt skvěle," ocenil Klíma přínos nového parťáka, který dnes zaznamenal sedm střel na branku.

K vítězství přispěl i brankář Matěj Machovský, jenž možná trochu překvapivě nahradil Henriho Kiviaha. "Oba dva jsou výborní gólmani a nám je jedno, kdo stojí v brance. Machy umí skvěle hokejkou, může nám nahrát i na druhou modrou. Určitě je pro nás pomoc, když jsou obránci pod tlakem a on vyhodí puk ven," uvedl Klíma na adresu brankáře, jenž posílil Mountfield těsně před koncem přestupního termínu.

Série se za stavu 1:1 stěhuje pod Ještěd. Lze očekávat, že zatímco hradečtí hokejisté doma spíše tvořili, tentokrát stráví víc času v defenzivě. "Určitě nechceme být na patách. Pořád chceme hrát náš hokej, bruslit, dávat puky na bránu a pokračovat tak, jak jsme hráli dneska. Bude to ještě dlouhá cesta," dodal Kevin Klíma.

ČTK
Foto: Stanislav Souček / mountfieldhk.cz