Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-6°

Svátek má

Hradec skládá kádr na další sezonu. Kdo posílí tým, a kdo naopak odejde?

30. 4. 2023

page.Name
Ještě ani nedozněla uplynulá extraligová sezona a už se spekuluje o podobě hradeckého kádru na nadcházející ročník. Kromě již dříve oznámených odchodů Jakuba Lva a Lukáše Cingela opustí ještě klub minimálně další dva hráči. Dle iSport.cz by pak měli klub posílit obránce Tomáš Pavelka a útočník David Šťastný, stejně tak by měl přijít slovenský reprezentant Alex Tamáši.

Složení brankoviště je dané. Nebo ne?

Příchod Patrika Bartošáka je jistou věcí. Klub jej oznámil už na konci ledna a vicemistr uplynulé sezony s finským Lahti bude od nového ročníku jednou z tváří hradeckého hokeje. Henri Kiviaho má taktéž podepsanou smlouvu na nadcházející sezonu a zdálo by se, že situace okolo brankářů je tak vyřešená.

Jenže… do hry vstoupil také Matěj Machovský, který přišel původně za Jana Růžičku do konce sezony, odchytal fantastické play-off a měl velký podíl na úspěšné sezoně Lvů. Sám Machovský by se dle iSportu setrvání pod Bílou věží nebránil, aktuálně se však o něj nejvíce zajímají Vítkovice, které budou hledat náhradu za odcházejícího Aleše Stezku.

Situace v obraně: Odchod Rosandiče a návrat parťáka Filipa Pavlíka

V obraně musí Hradec vyřešit pravděpodobný odchod Richarda Nedomlela, který po ukončení hostování v Liberci odejde k úřadujícím mistrům do Třince. Hostování končí taktéž Mislavu Rosandičovi, se kterým se v hradeckých plánech pro nadcházející sezonu nepočítá.

Na východ Čech má však přijít Tomáš Pavelka. Extraligový mistr s Litvínovem ze sezony 2014/15 odešel v roce 2017 do Sparty, kde odehrál celkem pět sezon, přičemž po sparťanském stříbru v sezoně 2021/22 zamířil do finské Raumy.

Po jednom ročníku se však vrací zpět a jeho příchod bude kvitovat zejména Filip Pavlík. Oba totiž nastupovali spolu v jednom obranném páru, když působili oba v Litvínově a zařídili pro severočeský tradiční klub historický titul.

Útok: Další slovenská akvizice a příchod z Mladé Boleslavi

Klub opustí útočník Ethan Werek, který za 26 utkání v Hradci zapsal jenom osm bodů za asistence a v tomto ohledu zůstal za očekáváním. Z trejdu v Mladé Boleslavi se nebude vracet zřejmě ani Kelly Klíma, okolo nějž krouží několik extraligových klubů.

Právě z města aut přijde třicetiletý David Šťastný, který zazářil zejména v ročníku 2020/21, kdy nastřílel 26 branek. Poté však jeho gólový přínos postupně klesal a Boleslav o jeho další angažování nestála. Proto se Šťastný dohodl s Hradcem a ve hře byl i příchod v právě uplynulém ročníku, ale Hradec odmítl.

Mountfield také tradičně miloval ve slovenské extralize a vyhlédl si dva hráče. Prvním byl útočníkem Banské Bystrice Alex Tamáši, který zapsal v uplynulé době 28 bodů za 13 gólů a 15 asistencí, ve hře bylo i podepsání Viliama Čacha, jehož pojí dobré vztahy s Oliverem Okuliarem. Leč vše ztroskotalo na platových podmínkách.

Nejasná situace je také kolem Patrika Miškáře, který zazářil v play-off, leč je smluvně vázán v prvoligové Jihlavě. Dle vyjádření generálního manažera Aleše Kmoníčka se celá věc s Duklou a Miškářovým agentem stále řeší.

 

Tomáš Kalas, iSport.cz
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček / mountfieldhk.cz