Středa

29. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-1°

Svátek má

Poprvé v sezoně nastoupil za Hradec a hned rozhodl. Neuvěřitelné, řekl Miškář

6. 4. 2023

page.Name
Snový debut v letošní extraligové sezoně má za sebou Patrik Miškář. Sedmadvacetiletý hradecký odchovanec odehrál celou letošní sezonu v prvoligové Jihlavě, v druhém semifinále ve Vítkovicích ale po dlouhé době znovu oblékl dres Mountfieldu HK. V sestavě na poslední chvíli nahradil zraněného Jakuba Lva a vítězným gólem v prodloužení rozhodl o tom, že na východ Čech se série vrací za stavu 2:0 pro Hradec. "Neuvěřitelný pocit, původně už jsem měl být na dovolené," usmíval se Miškář.

„Pocity jsou neuvěřitelné. Rozhodnout semifinále extraligy, to si přeje každý hráč. Ale takhle to někdy bývá. Jsem za gól strašně rád, ale hlavně za to, že jsme odsud odvezli dvě vítězství,“ řekl po svém snovém večeru Patrik Miškář, který za hradecký Mountfield nastoupil vůbec poprvé v letošní sezoně.

Jeho nečekané představení se samozřejmě neobešlo bez poznámek spoluhráčů. „Všechny byly pozitivní. Měl jsem naplánovanou dovolenou, nečekal jsem, že bych se tady mohl objevit,“ odtajnil s úsměvem střelec, který nastoupil v první formaci s Ethanem Werekem a Janem Eberlem. A to bez jediného společného tréninku. „ Něco jsme si k tomu řekli a šli rovnou na věc. Ethan i Ebik jsou zkušení hráči a já se k nim jen přidal," uvedl Miškář. 

Jak se jeho nečekaný start vlastně zrodil? „I když jsme s Jihlavou vypadli, pokračoval jsem v přípravě tam. Měli jsme tréninky do konce března a pak jsem se přesunul do Hradce. Naskytla se šance. Přišlo to až v den zápasu, když za mnou přišel pan Martinec," doplnil sedmadvacetiletý centr. 

Miškařovu vítěznou trefu v druhé minutě prodloužení několik minut posuzovali rozhodčí u videa. Nakonec kontakt jeho brusle s pukem posoudili jako neúmyslný a potvrdili tak druhé hradecké vítězství. „Ethan vystřelil z rohu, šel jsem do dorážky. Vystřelil jsem mu to do betonu a vrátilo se mi to do nohy. Do puku jsem úmyslně nekopl, pokračoval jsem v jízdě a odrazil se mi zpátky od nohy,“ okomentoval sporný moment hradecký útočník.

Za stavu 2:0 se nyní série přesouvá pod Bílou věž. „Budeme se snažit jít zápas od zápasu a urvat dvě vítězství, abychom postoupili do finále. Každý zápas v sérii bude nesmírně těžký. Obě utkání došla až do prodloužení. My se musíme připravit stejně hlavně v hlavě a makat dál,“ uzavřel Patrik Miškář.

Tomáš Kulhánek, mountfieldhk.cz
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: mountfieldhk.cz