Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Semifinále začíná bez Klímy. Má potíže po jídle z vietnamské restaurace

4. 4. 2023

page.Name
Mountfieldu Hradec Králové bude nejméně v prvních dvou zápasech semifinálové série s Vítkovicicemi chybět Kevin Klíma. Nejlepší střelec hradeckých hokejistů v dosavadním play off je jedním z téměř 80 lidí, kteří mají zdravotní obtíže po konzumaci jídla z vietnamské restaurace na Velkém náměstí. Vedení hradeckého klubu věří, že Klíma bude k dispozici na víkendová domácí utkání.

Hokejová horečka v Hradci Králové vrcholí. V úterý o půl šesté odpoledne startuje semifinálová série mezi Mountfieldem HK a Vítkovicemi. Hradeckým hokejistům však bude minimálně v prvním a druhém zápase série chybět jedna z velkých opor týmu. Americký útočník Kevin Klíma totiž trpí střevními potížemi a do Ostravy proto s týmem vůbec neodcestoval. 

Kevin Klíma je podle podle informací webu iSport.cz jedním ze zákazníků vietnamské restaurace Chich food´s, kterému se po konzumaci jídla udělalo zle a musel neodkladně vyhledat pomoc v hradecké fakultní nemocnici, kde mu byla podána infuze. Nyní už je jeho stav údajně o něco lepší a vedení klubu věří, že týmu pomůže o víkendu v domácích zápasech.  "Věřím, že u Kevina se nákaza salmonelou neprokáže a že se potvrdí můj odhad, že na 99,9 procenta doma hrát bude," řekl šéf klubu Miroslav Schön.

O případu vietnamské restaurace Chich food's jsme informovali už včera. Desítky lidí muselo po konzumaci jídla vyhledat lékařskou pomoc. U některých pak byla prokázána salmonelóza. Majitelka restaurace se za chybu veřejně omluvila a restauraci uzavřela. Na vině je podle ní zřejmě arašídová omáčka.

Dnes počet lidí, kteří po jídle z restaurace trpí zdravotními problémy, ještě výrazně vzrostl. Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje měla dnes o půl druhé odpoledne nahlášeno už 77 lidí, z toho u 19 z nich byla potvrzena salmonelóza. 

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz