Pátek

9. června 2023

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Šesté derby, pátá výhra! Hradecká univerzita ovládla tradiční bitvu

5. 4. 2023

page.Name
V prosincI 2018 se uskutečnil pátý ročník univerzitního derby mezi Univerzitou Hradec Králové a Univerzitou Pardubice. Tehdy v pardubické aréně UHK zvítězilo a všichni věřili, že tradice bude pokračovat i nadále. Jenže pak přišla i vlivem koronavirové pandemie odmlka, která skončila 4. dubna 2023. Šesté derby tentokrát hostila ČPP Aréna a hradecká univerzita ukázala, komu patří východní Čechy. Vyhrála totiž 7:2!

Hradec začal derby po herní stránce solidně a od prvních minut měl mírnou převahu, jenže také jako první inkasoval. Na začátku šesté minuty prostřelil Novotného z levého kruhu Daniel Šedivý, který sice zanechal výraznou stopu v hradecké mládeži, leč studuje na pardubické univerzitě.

Lehce zaskočené příznivce UHK vrátil na lepší vlnu v polovině 11. minuty Štěpán Havránek, který dorazil pohotově Poppelovu střelu za Sodomkův beton. Remízový stav ale nevydržel dlouho, v čase 12:22 zapsal druhý gól Daniel Šedivý po chybné přihrávce Tatara na modrou.

Šedivý ve finále zapsal jediné zásahy pardubického týmu. Následující dvě třetiny se totiž slavily branky jenom do pardubické sítě. Do vedení 3:2 poslal na začátku 32. minuty UHK Matěj Havlíček, který dobrusloval Teuberův brejk a sám před Sodomkou neselhal.

Právě jeho branka se ukázala nakonec jako vítězná. Hradci se dařilo i v přesilových hrách, když ze čtyř vyloučení potrestal rovnou dvě. Konečný výsledek ustanovil gólem v čase 57:56 Václav Maršík a výsledek 7:2 je v historii bitev o východní Čechy vůbec ten nejvyšší!

Hráči vítězné univerzity tak byli po duelu nadmíru spokojeni. „Letos je to moje premiéra a ještě vítězná. Je to neskutečné, před těmi všemi diváky, co dorazili. Jsem za to moc rád,“ zářil nadšením Petr Poppel, v současnosti hráč Hronova a student Pedagogické fakulty UHK, jenž v derby zapsal jednu branku a jednu asistenci.

Věděli jsme, že na papíře máme velmi slušné mužstvo a byli jsme pasovaní do role favorita. Mám ale obrovský respekt k Pardubicím, jak k tomu v první třetině přistoupily. Bojovaly, byly semknuté a byly nám více než vyrovnaným soupeřem a nemohli jsme se s tím dlouho srovnat. Kluci ale od druhé třetiny přepnuli na vyšší stupeň a projevila se naše o něco větší hokejovost, jak ve hře, tak i ve skóre. Pardubická univerzita si zaslouží velký kredit, stejně tak jako naši kluci za výhru a patří jim obrovská gratulace,“ nechal se slyšet trenér UHK, Jiří Janoušek ml. Právě on má na derby navíc vzpomínky i jako hráč, tři roky totiž zastával kapitánskou roli.

Univerzitní derby, středa 5. dubna 2023 od 18.00 hodin:

UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ – UNIVERZITA PARDUBICE 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Havránek (Poppel, Matějček), 24. Matějček (Faltys), 32. Havlíček (Josef Teuber), 36. Poppel (Hebek, Matějček), 45. Hebek, 47. Havránek (Gaspar, Matějček), 58. Maršík (Štěpán Havránek, Tatar) – 6. Šedivý (Kopecký), 13. Šedivý. Rozhodčí: Veinfurter, Veselý – Brož, Řezníček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 7:2.

Univerzita Hradec Králové: Novotný – Havlíček, Havránek, Gaspar, Kubíček, Faltys, Mach – Tatar, Matějček (C), Poppel – Josef Teuber, Novotný, Šťastný – Soukup, Hebek, Záliš – Maršík, Tomáš Teuber. Trenéři: Adrián Agricola, Jiří Janoušek a Václav Pánek.

Univerzita Pardubice: Sodomka – Vacek, Lenoch, Pražák, Muška, Dominik Kopecký, Obr, Pejzl, Josef Kopecký – Skála, Voldán, Šedivý – Stolín, Pavlík, Želizňak – Langr, Pelcl, Tarsinský – Bureš, Hejný. Trenér: Martin Šejba.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Univerzita Hradec Králové