Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Budoucnost Okuliara v Hradci? Ozvaly se mi kluby z NHL, říká útočník

2. 5. 2023

page.Name
Tenhle nákup se Hradci pořádně vyplatil. 22letý slovenský forvard přicházel pod Bílou věž se zkušenostmi z finské ligy, uplynulý ročník jej však zastihl v naprosto parádní formě. V základní části měl za 39 utkání bilanci 13+14, kterou v play-off vyšperkoval tím, že byl se třemi góly a pěti asistencemi nejproduktivnější hráč týmu. Logicky tak okolo něj začaly kroužit kluby ze zámoří, přestože má Okuliar ještě v Hradci smlouvu.

Pro Lvy historický ročník hodnotí Okuliar v rozhovoru pro web šport.sk velmi pozitivně. „Potěšilo mne, že jsme se s Hradcem dostali poprvé v historii do finále extraligy. Celkově hodnotím sezonu kladně, i přestože jsem se na začátku ledna zranil. Ale kvalitně jsem zregeneroval, nabral síly a zlepšil se. To pak bylo vidět v play-off, kde jsem byl jeden z nejlepších.“

Právě Okuliar byl ve Vítkovicích u historického momentu, když v sedmém semifinále vystřelil Východočechům postup do finále. „Ten gól byl úžasný. Řadím ho vysoko v dosavadní kariéře,“ hodnotí s odstupem času slovenský forvard.

Ve finále Hradečtí nestačili na Třinec, přičemž o své výhře rozhodli Oceláři až v šestém utkání. Právě to Okuliar po ostrém hitu od Voženílka na začátku první třetiny nedohrál. Všeobecně se očekával otřes mozku, specializované vyšetření ale žádné poranění hlavy neukázalo.

„Byl jsem na specializovaném testu v Žilině, dělali mi CT hlavy a otřes mozku se nepotvrdil. Nijak se mi netočila hlava, ani nic podobného,“ prozrazuje.

Nakonec tak Mountfield bral stříbrné medaile. „Jsem smutný z prohry, ale série play-off jsou spravedlivé. Když vás někdo porazí čtyřikrát, tak nevyhrál náhodou. Třinec hrál účelný hokej, bylo tam vidět hodně zkušeností,“ říká smířlivě Okuliar.

Přestože je reprezentační forvard smluvně vázán ve východočeské metropoli ještě další ročník, jeho budoucnost v hradeckém dresu není jistá. „Ozvalo se mi dohromady pět klubů z NHL, do toho ještě pár skautů. Je to pro mě potěšující zpráva, i když nemám ještě nic podepsaného. Jednou si však chci zahrát v NHL,“ přeje si trenčínský rodák. Přidá tak pod Bílou věží další sezónu?

Tomáš Kalas, Tomáš Prokop / šport.sk
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček