Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-6°

Svátek má

Nepříjemnost pro Lvy. Tři hokejisté měli pozitivní dopingový nález

30. 5. 2023

page.Name
Krátce po zahájení přípravy na nadcházející sezonu přišla do hradeckého hokejového tábora nepříjemná zpráva. Antidopingový výbor totiž poslal na klub zprávu, ve které oznámil, že v uplynulém období zaregistroval pozitivní dopingový nález rovnou u tří hráčů, kterými byli Kevin Klíma, Martin Štohanzl a Graeme McCormack.

Dle informací deníku Sport mělo k testování dojít po čtvrtém semifinálovém utkání proti Vítkovicím, které ostravský klub vyhrál 2:1. Všichni výše uvedení hráči měli užít blíže nespecifikovaný doplněk stravy, na jehož obalu nebyla přítomnost zakázané látky uvedena.

„Tito tři hráči si vzali doplněk stravy z toho důvodu, že byli po těžké chřipce, bylo jim řečeno, že se tímto způsobem dostanou rychleji zpět do provozuschopného stavu,“ uvádí zdroj na iSport.cz.

Tohle jednání však bylo podle vyjádření klubu v přímém rozporu s hráčskou smlouvou.

„Hráčská smlouva ukládá hráčům povinnost složení veškerých léků a doplňků stravy před jejich užíváním konzultovat s klubovým lékařem, což se pravidelně děje, v tomto případě se to však, z neznámého důvodu, nestalo. Došlo tak k individuálnímu porušení tohoto pravidla zmíněnými hráči,“ sděluje klub.

Zároveň se také od celé situace distancoval. „Mountfield HK se zcela jednoznačně distancuje od podobných aktivit hráčů a užívání jakýchkoliv doplňků stravy s obsahem zakázané látky, byť šlo o nevědomé a neúmyslné porušení pravidel. Klub se proti takovému chování vymezuje, zároveň se na tomto prohřešku nijak vědomě ani nevědomě nepodílel.“

Všichni výše zmínění mají dle tiskového vyjádření pozastavenou platnost smluv do vyřešení případu klubu a jsou vyřazeni z A-týmu, organizace ale s nimi zůstává v kontaktu ohledně dalšího postupu.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Stanislav Souček / mountfieldhk.cz