Středa

24. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Změna v trenérském štábu Lvů, Hradec opouští asistent trenéra Petr Svoboda

16. 5. 2023

page.Name
Po oznámení hráčských posil do hradeckého kádru začíná být pomalu jasno i o složení realizačního týmu Mountfieldu. Ten opustí asistent trenéra Petr Svoboda, který se rozhodl kontrakt neprodloužit, a to z rodinných důvodů. Druhý asistent, Tomáš Hamara, naopak zůstane, stejně tak jako hlavní trenér Tomáš Martinec.

Petr Svoboda strávil v Hradci celkem čtyři sezony. Jako asistent trenéra zažil například finále hokejové Ligy mistrů, zisk Prezidentského poháru v ročníku 2021/22 či zisk stříbrné medaile z právě uplynulého ročníku. Další rok ale vzhledem k rodinným důvodům na východě Čech nepřidá.

„Mrzí nás, že Petr nemůže z rodinných důvodů dále pokračovat v naší organizaci. Je však potřeba říct, že Petrovi patří obrovské poděkování za těch téměř pět let, kdy působil na pozici asistenta A-týmu s krátkou přestávkou v sezoně 2020/21. Jeho rozhodnutí plně respektujeme a přejeme mu do dalšího osobního i profesního života hodně štěstí, a především pevné zdraví,“ komentuje pro klubový web odchod Svobody generální manažer klubu, Aleš Kmoníček.

Novou smlouvu však podepsal druhý asistent Tomáš Hamara, který přišel před uplynulou sezonou ze Sparty, se kterou získal stříbrné medaile již v ročníku 2021/22.

„I s prací Tomáše Hamary, který se velmi rychle v našem klubu adaptoval, panovala spokojenost, a to jak ze strany realizačního týmu, tak i z mé strany. Tomáš má podobný pocit a je v Hradci spokojený, i proto byla naše dohoda velmi rychlá, za což jsem rád. Pevně věřím, že společně s Tomášem Martincem naváží na naši úspěšnou sezonu,“ říká směrem k prodloužení kontraktu Kmoníček.

Do nového ročníku vstoupí Lvi pouze se dvěma trenéry, přičemž náhradu za Petra Svobodu vedení klubu hledá, avšak ne tak intenzivně.

„Co se týče trenérů, tak novou sezonu začneme s dvěma trenéry a uvidíme, zda realizační tým doplníme o dalšího asistenta, či nikoliv. Zbytek realizačního týmu by měl zůstat pohromadě, což je naprostý základ k tomu, abychom mohli být v budoucnosti úspěšní. Všem trenérům a členům realizačního týmu bych ještě jednou chtěl poděkovat za jejich práci, protože i oni přispěli k našemu letošnímu finále a titulu vicemistra ČR,“ dodává Aleš Kmoníček, generální manažer klubu.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: mountfieldhk.cz