Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Mountfield zbrojí na play-off. Na východ Čech přichází Ethan Werek

29. 1. 2023

page.Name
Přestupové období se v hokejové extralize uzavírá tradičně na konci ledna a Hradci se povedlo ulovit na trhu velmi zajímavé jméno. Do konce aktuálního ročníku angažoval Ethana Wereka, který má již s českou extraligou zkušenosti ze sezony 2018/19, kdy byl u mistrovského tažení Třince. Dle sociálních sítí Lvů by měl naskočit už do nedělního duelu s Kladnem.

Werek se narodil 7. června 1991 v kanadské provincii Ontario a v mládežnických kategoriích byl i členem kanadské reprezentace. V roce 2009 si jej ve druhém kole draftu vybrali New York Rangers, leč do NHL se Werek nikdy nepodíval. Dařilo se mu však v AHL, kde odehrál celkem 388 duelů s bilancí 65+79.

Ze zámoří se poté vydal do Evropy, konkrétně do Třince. Ocelářům svými 32 body výrazně pomohl k mistrovskému titulu, poté se však vydal do KHL, konkrétně do čínského Kunlunu. Částečně i díky jeho rodinné stopě si vysloužil pozvánku na poslední zimní olympiádu, kde reprezentoval právě Čínu. Letošní ročník se mu ale zatím příliš nevede. Za 28 utkání nastřílel tři góly a měl čtyři asistence.

Teď si ho vybral Hradec, bude to trefa do černého? „Pevně věříme, že nám Ethan v závěru sezony výrazně pomůže svými zkušenostmi, důrazem, ale i produktivitou. Osobně se velmi na Hradec a českou extraligu těší,“ komentuje příchod Wereka Aleš Kmoníček, generální manažer klubu.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Mountfield HK