Neděle

29. ledna 2023

Nyní

-1°

Zítra

Svátek má

Paráda! Hradecký hokejista Matěj Pinkas přepral rakovinu

21. 1. 2023

page.Name
V polovině října to byl pro hokejovou veřejnost šok. Juniorský reprezentant Matěj Pinkas totiž oznámil, že bojuje s rakovinou a čeká jej chemoterapie. V páteční večer však přišla skvělá zpráva. Talentovaný obránce totiž na svém Instagramu přidal příspěvek, kde drží v ruce lékařskou zprávu a oznámil, že se zbavil této zákeřné nemoci.

Pro Matěje Pinkase se přitom kariéra vyvíjela velmi slibně. Odchovanec pražských Letňan přestoupil v sezoně 2017/18 pod Bílou věž a pravidelně dokázal bodovat, hned ve svém prvním ročníku za Hradec byl navíc u zlatého tažení mladšího dorostu. O rok později navíc nakouknul do národního týmu a postupem času se stal důležitým členem reprezentační obrany, v sezoně 2020/21 startoval dokonce i na mistrovství světa hráčů do 18 let.

V posledním ročníku se už pražský rodák začal seznamovat s dospělým hokejem, jeden start zapsal i A-týmu Mountfieldu. Největší prostor však dostával v Litoměřicích a Kolíně, kde za 18 duelů měl bilanci 2+2. Letos se tak očekávalo, že bude usilovat o nominaci na juniorské mistrovství světa, kde Češi vybojovali stříbrné medaile, stejně tak bude bojovat o prostor v seniorském hokeji.

V říjnu ale Pinkas na svých sítích oznámil, že mu bylo diagnostikováno onkologické onemocnění. Podporu mu vyjádřil například i reprezentační spoluhráč Pavel Novák, který si podobným onemocněním prošel přes léto minulého roku. Poslední příspěvek, který obránce Hradce Králové a Kolína přidal na svůj Instagram, však udělal spoustě hokejových příznivců velkou radost.


Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: mountfieldhk.cz