-1°

Výborná první třetina tři body nepřinesla. Hradec podlehl Třinci

3. 1. 2023

page.Name
Přestože odehráli hradečtí hokejisté v duelu 34. kola Tipsport Extraligy proti Třinci velmi slušnou partii, nakonec odešli z utkání poraženi. Po prvních dvaceti minutách dokonce vedli nad úřadujícím mistrem 2:0 a měli množství šancí na zvýšení náskoku, leč bez gólového efektu. Ocelářům se povedlo srovnat na začátku třetí třetiny a napínavý duel šel až do prodloužení, ve kterém 47 sekund před koncem rozhodl hostující Daniel Voženílek.

Třinec nezachytil nástup domácích a během prvních dvou minut čelil rovnou dvěma velkým šancím. Zatímco Kevin Klíma ale trefil zcela osamocen před brankou tyč, Christophe Lalancette už mohl slavit. Po přistrčení od Perreta z levého kruhu jenom zametl puk za ex-hradeckého gólmana Mazance a bylo to tak 1:0. Přestože se poté Slezané lehce nadechli, skóre se v prvních dvaceti minutách měnilo ještě jednou. Nabídnutou přesilovku využili Lvi v 18. minutě, Graeme McCormack zužitkoval nahrávku od Blaina z modré a z první propálil vše před sebou.

Ani začátek druhé třetiny se příliš nelišil od dosavadního průběhu utkání. Hradečtí byli blízko využití i druhé početní výhody, McCormack ale Mazance neprostřelil. Domácí to mohlo následně mrzet o to více, že Oceláři ukázali, proč mají nejlepší přesilovky v extralize. Nestrašil posunul puk z modré na Marka Daňa, který zvolil překvapivé zakončení z téměř nulového úhlu. Prostor nad Kiviahovým ramenem však našel a zaskočil tím nejen fanoušky v ČPP Aréně. Radovan Pavlík pak sice mohl v 35. minutě dát Hradci zpět dvoubrankové vedení, v úniku ale trefil jenom boční síť.

Výhodu samostatného úniku měl i Aleš Jergl na začátku třetí třetiny, v polovině 42. minuty ale tribuny potřetí nerozjásal. Třinec navíc o necelou minutu a půl později srovnal. Elitní snajpr Martin Růžička využil toho, že měl před sebou Kiviaho clonu a z modré jej překonal tvrdou střelou z nápřahu. Hradec si mohl vzít vedení zpátky po nevyužité početní výhodě, kdy třineckému gólmanovi propadl kotouč přes lapačku. Ani Okuliar, ani Pavlík ale v nastalém závaru nedostali puk za brankovou čáru.

V šedesáti minutách se o vítězi nerozhodlo, tudíž přišlo na řadu prodloužení. Když už to vypadalo, že půjde souboj do nájezdů, přišla velká chvíle Daniela Voženílka. Ten si zpracoval dlouhou přihrávku od Čuksteho za hradeckého obránce, jel sám na branku a zkušeně překonal Kiviaha. Třetí prodloužení v řadě tak Lvi nevyhráli a stále zůstávají na osmém místě, přičemž na sedmý Liberec ztrácí pět bodů.

Hlasy trenérů:

Petr Svoboda (Mountfield HK): Výborně jsme do utkání vstoupili, dali jsme gól ve hře pět na pět i z přesilovky. Druhá třetina byla rozkouskována vyloučeními na obou stranách, tam jsme trošku vypadli z tempa. Třetí už byla z naší strany trošku ustrašená. Co dneska rozhodlo, byla určitě produktivita. Měli jsme několik samostatných nájezdů, dokonce i dva na nikoho, ale bohužel jsme nedali góly.

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): Trvalo nám celou třetinu, než jsme se adaptovali na hru soupeře. Byli jsme pomalejší a prohrávali osobní souboje, rychlost domácích nám dělala problémy. Důležité bylo, že i za stavu 0:2 jsme chtěli hrát a výkonnostně se domácím vyrovnat. To se nám celkem dařilo, ve druhé třetině jsme dali kontaktní gól, ve třetí vyrovnali a v prodloužení si došli pro druhý bod. Ironií bylo, že jsme rozhodli ze samostatného nájezdu. Domácích jich měli pět, ale Mazanec je všechny pochytal, a my jsme z jediného nájezdu gól vsítili. Do kabiny patří veliká gratulace a dík, protože jsme si za jedním, a potom i za druhým bodem šli, čímž jsme ukázali velký charakter.

34. kolo hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Lalancette (Perret, Jergl), 18. McCormack (Blain, Okuliar) - 29. Daňo (Nestrašil, M. Růžička), 43. M. Růžička (J. Jeřábek, D. Voženílek), 65. D. Voženílek (Čukste). Rozhodčí: Pražák, Pilný - Gerát, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 3340.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel - Lev, Cingeľ, Pilař - Okuliar, Kevin Klíma, R. Pavlík - Jergl, Lalancette, Perret - Kelly Klíma, Štohanzl, Z. Doležal. Trenér: T. Martinec.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Havránek, J. Jeřábek, Jaroměřský, Čukste, Zahradníček - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Buček - Hrňa. Trenér: Moták.