Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Lvi si pojistili služby hlavního trenéra Martince na další dva roky

17. 2. 2023

page.Name
Těsně před pátečním střetnutím na ledě Třince potěšila nejednoho hradeckého fanouška zpráva o novém kontraktu pro hlavního kouče Tomáše Martince. Během dlouholetého trenérského působení v organizaci vybojoval dvakrát za sebou republikový titul s mladším dorostem, pod jeho vedením se taktéž Hradec propracoval do finále hokejové Ligy mistrů a v loňském ročníku získal Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

Z výše uvedeného je tak jasné, že Východočeši o služby aktuálně hlavního trenéra A-týmu stáli i nadále. A jak pro klubový web prozradil generální manažer klubu Aleš Kmoníček, jednání to nebyla složitá.

„Jsem rád, že můžeme fanouškům sdělit tuto pozitivní a důležitou zprávu pro náš klub. Obě strany měly velký zájem na pokračování spolupráce, takže naše jednání o smlouvě trvalo asi deset minut. Pro mě je Tomáš symbol patriotismu, pracovitosti a skromnosti. Samozřejmě bude i nadále vykonávat funkci šéftrenéra naší mládeže,“ oceňuje práci Martince Kmoníček.

Spokojen je pod Bílou věží i 49letý trenér, který ještě jako hráč pomohl v ročníku 1992/93 k historickému postupu do extraligy.

„Zájmu vedení o mé služby si velice vážím. Jsem rád, že můžu i nadále pokračovat v započaté práci a vést hlavní mužstvo, zároveň být šéftrenérem naší mládeže. Věřím, že hradecký hokej v nadcházejících letech posuneme opět dopředu a naše spolupráce bude i nadále plodná. Nyní už se ale všichni plně soustředíme na závěr základní části a vrchol sezony v podobě blížícího se play-off,“ má jasno zkušený kouč.

Tomáš Kalas
tomas.kalas@salonkyhk.cz
Foto: Mountfield HK